Eskişehirde en ucuz sinema hangisi ?


 Eskişehirde en ucuz sinema?Eskişehirde yaşayanlar iyi bilir Eskişehir üniversite öğrencilerinin çok fazla yaşadığı sosyal aktivitelerin bol miktarda olduğu hareketli bir şehirdir.Buraya kadar her şey güzel ama bu sosyal aktivitelerden yararlanmanın en uygun yolu nedir?Hangi sinema daha ucuzdur? Ucuz ama kalitesiz midir? Sizler için bu soruları araştırdık


    Aslında Eskişehir aynı zamanda bir tiyatro şehri ama maalesef tiyatroya gidemiyoruz.

Çünkü tiyatronun olduğu gün asla bilet bulunmuyor.Biletler aylar önce tükeniyor.Bizde 1-2 ay sonrasına plan yapamayacağımız için fiyatları çok uygun olsada maalesef Eskişehirde tiyatroya gidemiyoruz.Eee ne yapalım o zaman bol bol sinemaya gidelim.Gidelim gitmesine de öğrenci olarak sinemaya gitmekte ayrı bir olay.Bir düşünseniz ya tek başımıza gitmeyeceğimize göre önce bir kız arkadaş buluyoruz.Burası işin kolay kısmı kız arkadaşınızla nerede sinemaya gidersiniz ?

ESPARK MI?  KANATLI AVM Mİ ? HASANPOLATKAN MİGROS MU ? YADA ÖZDİLEK AVM Mİ?
Açıkçası benim bildiğim sinemalar bunlar önceden vardı Arı Sineması mesela vayy ne meşhurdu o zamanlar buluşma yeri bile Arı Sineması olurdu.Rekabet büyüdükçe kapandı eski sinemalar tabi.
Neyse önceden ben genelde ESPARK yada KANATLI AVM de sinemaya gitmeyi tercih ederdim.Çünkü ulaşımı kolay ve bilindik yerlerdi.Peki bir sinema aşağı yukarı ne kadara patlıyordu.Şöyle söyliyeyim ESPARK ta 2 kişi filme gittik ücret 26 lira tuttu.Ne hediyesi var ne başka bi şeyi.Açıkçası bir film için 26 lira çok fazla kardeşim az bekleriz usb ye 1 liraya atıyor filmciler artık :)


Sonra KANATLI AVM ye gittik birgün.Burada da çok fazla bi şey değişmedi aşağı yukarı aynı.En büyük olay bu iki yerde öğrenciyim deyince az bakıyolar işlerine gelmeyince kimlik falan istiyolar.Biz öğrencilik yıllarını geçtik öğrenciyiz diyoruz ama tip tip bakıyolar kimlik isteyebiliyorlar.


Hem 2 bilet alınca ne biliyim mısır 8 lira yerine 4 lira gibi yada bir menüde indirim yapmıyor hemde öğrenciyiz diyince dur bi bakalım pek benzemiyorlar ya tavrına maruz kalıyoruz.

Bu sorunları yaşarken bir gün ÖZDİLEK AVM de sinema salonu olduğunu öğrendim.Şaşırdım orada sinema yok diye biliyordum.Neyse oraya gittik.Birde baktık 2 öğrenci fiyatı 14 lira.Evet yanlış duymadınız 14 tl.Hemde yanında kupon veriyorlar sinemadan sonra hamburger patates kola menü 5 lira diye hatırlıyorum.Kimsede acaba gerçekten öğrenci mi diye irdelemiyor.Sinema salonu olarakta kaliteli bir yer.5 dk ÖZDİLEK AVM ye yürüyün hem kız arkadaşınızla yolda sohbet edin hemde kar yapın :).Çünkü ucuz sinema Özdilekte.


İlginizi çekebilecek konular:

Eskişehirsporlu Model Gemi Yapımı

Ayı Teddy Filmi ve Bilinmedikleri

Yarışma Programı Mülakatları için Denenmiş 10 Önemli Tavsiye

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...