Yarişma programi mülakatlari için 10 denenmiş tavsiye


     
Çoğu insan hayatında bir kere bile olsa mutlaka bir yarışma programı başvurusu yapmıştır.Belki geri dönüş olmuş belki de tek bir arama bile olmamıştır.İnsanlar yarışma programlarına katılmak için zamanlarını harcıyorlar,hatta yarışma programlarının çekildiği yerlere gitmek için paralarını harcıyorlar.Peki insanları bu kadar televizyonda ki yarışma programlarına çeken nedir?


Cevabı çok basit değil mi?Tabiki para :)Bugün yarışma programlarına katılmak isteyen yada mülakata çağırılmış arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla daha önce var mısın yok musun ve eyvah düşüyorum yarışma programlarına katılmış biri olarak yarışma programı mülakatları için 10 denenmiş tavsiye vereceğim.

Yarışma programına katılacaklara tavsiyelerimi vermeden önce öncelikle tv programlarının nerede yapıldığını ve yarışma programlarına başvuru yaptıktan sonraki süreci size anlatmak istiyorum.Öncelikle bilmeniz gereken çoğu yarışma programının yayınlandığı kanalla bir ilgisinin olmadığıdır.Yani şöyle anlatayım ben eyvah düşüyorum yarışmasına katıldığımda yarışma star tv de yayınlanmasına rağmen star tv ile ilgili hiçbir yere gitmedik.Çünkü programın yapımcısı şuan değişti mi bilmiyorum Endemol firmasıydı.Endemol Şirketi İstanbul Beşiktaş Bebekte sahile çok yakın bir ofiste çalışıyor ve yarışma mülakatlarının ilk eleme aşamasını burada yapıyor.Şimdi ilk aşama mı dediğinizi duyar gibiyim.

Evet henüz seçilmediniz ilk aşamadan geçiyorsunuz ve eğer sizi seçerlerse asıl büyük patronlara videonuz gösteriliyor.İşin en stresli kısmı çünkü yarışma programı mülakat ve soruları bu safhada devreye giriyor.Endemol e gittiğimizde bir odada size çeşitli sorular soruluyor ve bu sorulara nasıl cevap verdiğiniz rahatlığınız,konuşma tarzınız değerlendiriliyor.Eğer hoşlarına giderseniz yaklaşık 15-20 gün içinde sizi tekrar çağırıyorlar ve sizle ilgili çok daha fazla bilgi alıp size bir sözleşme imzalatıyorlar.

Bu sözleşmede yarışma tarihinde orada olacağınız eğer orada olmazsanız 50.000 tl gibi bir parayı tazminat olarak ödemeniz gerektiği gibi şeyler yazıyor ancak işler bu kadar sıkı değil merak etmeyin yarışma günü bir sağlık raporu bile alsanız kimse sizden 50.000 tl falan istemiyor.Zaten biraz da onlar açısından düşünün o gün herkes çekime geliyor,kameramanlar,yönetmenler,ışıkçılar,makyözler bu kadar kişi sadece ogün çekilen bölüm için ordalar ve eğer siz yarışma günü orda olmazsanız şirketi gerçekten zor durumda bırakıyorsunuz.Bu yüzden eğer televizyona çıkacak cesaretiniz yoksa baştan bırakın derim.Yarışma günü eyvah düşüyorum çekilirken Maltepe Üniversitesine gittik.Eyvah Düşüyorum yarışması Maltepe Üniversitesinde çekiliyor.Var mısın yok musun stüdyosu ise Show tv nin kendi binasında.Show tv binası şehrin dışında çok uzak bir yerdeydi ve gerçekten çok büyüktü.Eyvah düşüyorum yarışması için imzalatılan sözleşmede 6 ay başka tv programlarına katılamama diye madde vardı.Yani siz yarışmada tanınırsanız şirket sizi kaptırmak istemiyor.Onlar izin vermeden başka tv de hiçbir programa katılamıyorsunuz.


Aynı sözleşme var mısın yok musun yarışmasında 5 yıla çıktı.Sanırım var mısın yok musun yarışmasında meşhur olan çok olduğu için süreyi 6 ay yerine 5 yıl yapmışlar.Var mısın yok musun yarışmasının sözleşmesi eyvah düşüyorum yarışmasının sözleşmesinden 4 kat daha kalındı çok daha fazla madde vardı.Bu arada bu iki yarışmada sizin yöneticiniz rolünde biri var.Önceden Koçum Benim dizisinde oyuncu olarak oynayan çok fazla tanınmamış biri.Bu kişi size neler yapacağınızı çekim sırasında nasıl davranacağını anlatıyor.Çekimler genelde dizi çekimi gibi oluyor.Aynı yerler tekrar çekilebiliyor mesela.  Neyse genel olarak durum böyle birde eğer katıldığınız bir yarışmada dikkat çekerseniz sizi diğer yarışmalarına da çıkartıyorlar.Örneğin ben sadece eyvah düşüyoruma katılmış hemde ilk soruda elenmiştim ama 1 hafta sonra arayıp var mısın yok musun ve canlı para programı içinde katılmamı istediler.Canlı paraya askere gideceğim için katılamadım.Ne yazık ki bu yarışmalardan ödülde kazanamadım.Evet genel olarak yarışma programları süreçleri ve mülakatları böyle,şimdi gelelim yarışma programı mülakatlarında dikkat etmeniz gereken 10 önemli konuya

YARIŞMA PROGRAMI MÜLAKATLARI İÇİN 10 DENENMİŞ TAVSİYE


1.Asla çekingen ve utangaç olmayın daha ilk aşamada elerler.
2.Mülakata giderken güzelce hazırlanın sizden hayat hikayesi isteyecekler.Biraz hayal gücünüzü kullanıp 1-2 tane farklı hikaye oluşturun aklınızda.
3.Mülakatın olduğu gün nerde saçma sapan kıyafetiniz varsa onu giyin.Bu insanlar normal birini aramıyor unutmayın.Bu söylediğim bilgi yarışmaları için geçerli olmayabilir.
4.Mülakatta sizi video alırken sakın paniklemeyin kamera yokmuş gibi davranın
5.Kendinizi anlatan bir kelime yada buna benzer gıldır gıcık sorulara hazır olun.
6.Gireceğiniz yarışmanın 1-2 bölümünü mutlaka izlemiş olun.Yarışmayla ilgili sorularda soruyorlar.
7.İlgi alanlarınızı çok belli etmeyin.Çünkü yarışmada sizin hakkınızda o kadar çok şey biliyorlar ki istedikleri an bilgi sahibi olmadığınız bir konudan soru sorup yarışmadan eleyebilirler.
8.Mülakatları yapan sempatik insanlara çok kanmayın size yakın olmaya çalışırlar sizin hakkınızda ne kadar şey bilseler kardır.Dikkatli olun
9.Çok önemli bir konu yarışmanın sözleşmesini tek tek okuyun bazı sözleşmeler çok ağır oluyor.Yol parası yemek parası kalacak yer vermeyebilirler.Gerekirse imzalamayın.Örneğin ben var mısın yok musunda 1 bölüm çekildikten sonra sözleşmeyi imzalamadım ve ayrıldım çünkü aşırı zorlayıcı bir sözleşmeydi.
10.Gerek mülakatta gerek seçilirseniz yarışmada keyif almaya çalışın.


Sizinle dalga geçmeye çalışan kendini çok bilgili zanneden arkadaşları hiç takmayın o kadar biliyorlarsa onlar katılsalarmış:) Oradaki heyecanı  ve ortamı bilmedikleri için dışarıdan ay onu nasıl bilemedin demek kolay gelir aşırı zeki arkadaşlara.Ama git sen yarış desen daha ilk elemede elenir gelirler hatta mülakata bile gidecek cesaretleri yoktur.O yüzden siz hayatınıza bakın keyif almaya hayatınızda sadece 1-2 defa yaşabileceğiniz bu tecrübeden zevk alın.Daha önce yarışma programı mülakatlarına katılmış arkadaşlar yada konu ile ilgili yorum yazmak isteyen arkadaşlarla konu altına yorum yazarak iletişim kurabiliriz.

İlginizi çekebilecek konular:

Model Gemi Yapımı Resimli anlatım

Blogger Site Kurulumu ve Tema Yükleme

Diyet Ürünler Sağlığa Zararlı mı?

15 yorum:

 1. dostum beni çağırdılar bir bilgi yarışmasından.. dediklerini dikkate alcam.. saolsın..

  YanıtlaSil
 2. Nisanlimla beni cagirdilar varmisiniz yokmusunuza cuma 4de orda olucagiz okudum dikkate alicagim bunlari ama yinede heycan var 😥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl gecti ilk gorusme merak ediyorum bizide çağırdılar daha gitmedik

   Sil
 3. Ben çok başvuru yaptım ama cagirmadilar bilmiyorum neden

  YanıtlaSil
 4. Merak ediyorum giden varsa on görüşmeye varmısın yokmusuna ne soruyorlar nasıl olması gerek bilgi verin lutfen

  YanıtlaSil
 5. Bugun biz gittik mulakata katildik bakalim geri donus yapcaklarmi😰

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mulakatta neler sordular bilgi verirmisiniz yarismaya cagirildiniz mi

   Sil
  2. Mülakatta neler sordular birde yarismaya cagirildiniz mi

   Sil
 6. çeşit çeşit programlara başvuru yapmış olmama rağmen; en sonunda "Bir Sorun Mu Var?" a mülakat için çağırdılar. bakalım nolacak?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dönüş ne oldu acaba mülakat ta neler soruldu bilgilendirme yapabilirmisiniz

   Sil
 7. Beni de onca yere başvuru yapmama rağmen bir sorun mu var a çağırdılar birtek

  YanıtlaSil
 8. milyonluk resim mulakatı nerede yapılıyor bilen varmı acsba ayrıca paylaşım için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. Beni daha yeni mulakata cagirdilar. Ebulula Mardin Cad Çağlayan Sitesi diye bir yere gidecekmisim.

   Sil
 9. benide survivordan cagırdılar ama 2016 da başvuru yapmıştım :)

  YanıtlaSil
 10. Bende defalarca yarisma programlarina basvuru yaptim internet uzerinden hatta bi yarismaya defalarca yaptim ama sonuc olumsuz acaba istanbul disinda oturuyorum diye mi yaa yardimci olun luften

  YanıtlaSil

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...