Ayda 5 Kilo vermek İçin Ne Yapılmalı?


Hepimiz dış görünümümüze önem veriyoruz. İyi görünmek için birçok etken birlikte değerlendirilebilir. Kıyafetlerimizden, cildimizin sağlıklı görünmesine, duruş şeklimizden vücudumuzla doğru orantılı kiloya kadar birçok farklı etken sayılabilir.Kilo vermeyi hepimiz istiyoruz peki kilo vermek için ne yapılmalı?Kilo, iyi görünmenin ve özgüvenin en önemli etkenleri arasında yer almaktadır. İdeal kilonuzun üzerine çıktıysanız vakit kaybetmeden önlem almalısınız. Hızlı kilo aldıysanız veya kilo artışını önemsemediyseniz, bu durum görüntünüzden memnun olmamanıza ve özgüven kaybına neden olacağı için acil önlem almalısınız.

Hızlı kilo vermek uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir. Ayda en fazla 5-6 kilo vermenin sağlıklı olduğu söylenmektedir. Siz daha hızlı kilo vermek istiyorsanız birçok şeyi aynı anda yapmalısınız. 

Kilo vermek için öncelikle alışkanlıklarınızı ve nerede hata yaptığınızı gözden geçirerek işe başlayın. Kilo almanıza neden olan gıdalardan ve hareketsizlikten uzak kalarak ilk adımı atabilirsiniz.

Sık sık uzmanlar tarafından dile getirilen fakat çoğu zaman ihmal edilen su içme alışkanlığını mutlaka edinmelisiniz. Günde en az 2 litre su tüketmelisiniz. Su yerine diğer sıvı içeceklerin hiç birini ikame edemezsiniz. Yani çay, kahve, meyve suyu, bitki çayı vb. içecekler 2 litre suya ilave olarak tüketebileceğiniz içeceklerdir. Su hem vücudunuzu arındırır hem cildinizi güzelleştirir hem de her yönden sağlıklı olmanızı sağlar. Nasıl ki çayla banyo yapmıyorsak ve evimizi temizlemiyorsak, bedenimizin arınması için de suyun özel olduğunu unutmamalıyız.
Beslenme şeklinizin olabildiğince doğal olmasına özen gösterin. Fastfood gıdalardan ve katkılı ürünlerden kaçının. Hamur işlerini ve beyaz ekmeği hayatınızdan çıkarın. Yeşilçay tüketimi günde 6 bardağa kadar kilo vermenize yardımcı olacaktır. Kahveyi tercih edenler, günde 2 fincan filtre kahve ile yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.

 Son olarak mümkün olduğunca çok hareket yapmalısınız. Spor ve sağlıklı beslenme bir yaşam şekli olursa istediğiniz kiloya ulaşmanız ve bu kiloyu muhafaza etmeniz mümkün olacaktır.Kilo vermek için lütfen sabırlı olunuz.

İlginizi Çekebilecek Makaleler:

Diyetsiz Kalıcı Zayıflama Yöntemleri

Haftada 3 Kilo Vermek için

Su Diyeti

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...