Baş ağrısını geçirmenin yolları nelerdir?

                                   
  
   Baş ağrısı insana yoğun sıkıntı verir. Baş ağrısı denince akla hemen ağrı kesiciler geliyor. Ağrı kesici uygun kullanıldığında yararlı olduğu gibi çok kullanıldığında etkisiz olmakta mideye veya diğer organlara zarar verebilmektedir. Ben de bugün siz sağlığını düşünen okurlar için ilaçsız baş ağrısını geçirme yöntemlerini anlatacağım. Tabi unutmayın sı sık yaşanan yoğun baş ağrıları mutlaka bir sinyal görevi görür. Olası hastalıkların belirtisi olabilir. Mutlaka kronik baş ağrıları için bir doktora başvurun. Kendi başınıza ağrı kesiciler almayın.

     Elbette ki her hastalığın tedavisi için öncelikle iyi bir teşhis gerekir. Siz de baş ağrınızın nedenlerini bulmaya çalışın.

Olası nedenler
Yoğun stres yaşantısı
Herhangi bir hastalığın belirtileri
Nörolojik bozukluklar
Olumsuz yaşantılar

Yapılabilecekler
Sağlık koşullarınıza göz atın
Sağlıklı bir vücutta kolay kolay baş ağrısı olmaz. Kronik baş ağrınız var ise sağlık uzmanlarından destek görün. Sağlığınızı geliştir.
Masaj yapın
Ağrıların olduğu hassas yerler en çok stres ve yorgunluğu toplayan kısımlardır. Baş ağrısı yaşadığınızda şakak noktası basınç merkezidir. Buraya hafif dokunuşlarla masaj yapın.  Kulak arkası, şakak, alın merkezlerini iyice ovun. Rahatlama sağlayacaktır.
Bol ve serin su ile yüzünüzü yıkayın


Baş ağrısı olduğunda vücut hararetlenir. Bu harareti soğuk su ile geçirin. Soğuk suyu özellikle kulak arkasına ve şakalarınıza sürün. Soğuk su dolaşımı hızlandıracak, kan akışı artacak ve baş ağrınız azalacak hatta yok olacaktır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...