Bebek nasıl yıkanır-Bildiğinizi zannettiğiniz yanlışlar

                            


 BEBEK NASIL YIKANIR, DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Evli olan birçok çift çocuk sahibi olma hayaliyle yaşar. Çocuk sahibi olmak için bir süre tedavi görenlerimiz vardır. Birçok ameliyatlar geçirilir. İlaç tedavisi yapılır. Bu çabaların hepsi evlat sahibi olmak içindir. Gün gelir ve bir gün hamile olmanın sevinci yaşanır. Hamilelik dönemi çok özel ve heyecanlı bir süreçtir. Her gün yeni gelişmeler olur. Biyolojik ve ruhsal değişimler yaşanır. Kilo alınır ama bu kilo alma şikayet içermez. Bir kadının kilo almaktan rahatsız olmadığı tek dönem hamilelik dönemidir. Hamilelik döneminde yaşanan her şey çok özeldir. Dokuz ay sonra nihayet sağlıklı bir şekilde çocuğumuzu kucağımıza alırız.Bebek bakımı çok özen gösterilecek bir konudur. Bebek bakımıyla ilgili doğru bilgiler edinmemiz gerekir. Unutulmamalıdır ki onların teni ve organları bizimkine göre daha hassas. Bu yüzden onlara yapacağımız her hareket çok önemli. Bebeklerimizi banyo yaptırmak da dikkat edeceğimiz konular arasından. Bebekleri banyo yaptırırken kullanılacak ürünlerin önemi çok büyük. Bebekleri yıkamakta kullanılacak şampuanların bebek sağlığına uygun olması gerekir.

 Bebeklerimizin cildi çok hassas. Şampuanların da buna uygun olmasına özen göstermeliyiz. Bebekleri yıkamak için üretilmiş küvetlerden edinmek faydalı olacaktır. Küvetlerin üzerine monte edilebilen tül den yapılan destekler bebeği tutamayacaklar için güzel bir çözüm olacaktır. 

Bebeği oraya yatırıp yıkama işlemini yapabilirsiniz. Eğer bebeği tutmada sorun yaşamayacağınızı düşünüyorsanız bu aparata gerek yoktur. Bebekleri yıkarken bebeğin başına destek vermeyi unutmamalıyız.Suyun bebeğin burnuna ve ağzına kaçmamasına özen göstermeliyiz.Bebeğin başını hep yukarıda tutmalıyız.Bebeğin banyo suyunun sıcaklığı da çok önemlidir.Çok sıcak yada çok soğuk su kullanılmamalıdır.

İlginizi Çekebilecek Makaleler:

Baş Ağrısını Geçirme Yolları

Aşırı El Terlemesinin Nedenleri

Anne Sütünün Daha Çok Gelmesi İçin

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...