Diyetisyenlerden hızlı kilo verme önerileri


Her kadın yaz mevsimi başta olmak üzere tüm mevsimlerde zayıf olmak ister. Zayıflamak her zaman sağlıklı olmamaktadır. Kimi diyetler sizi sağlıklı bir şekilde zayıflatırken kimi diyetler de protein ve vitamin kaybına sebep olur aynı zamanda diyeti bıraktığınızda verdiğiniz kilolar kadar kilo alırsınız. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız uzman diyetisyenlerden yardım almak şart.Eğer diyetisyene gidemeyecek durumdaysanız sizin için yazdığımız bu yazıda pek çok öneriler ve diyet listesi bulabilirsiniz.Uzman diyetisyenlerden biri olan Ali DERELİ; sağlıklı kilo vermek için öğün sayılarını arttırmayı tavsiye ediyor. İki saatte bir yiyeceğiniz ara öğünler hem sizin aç kalmamanızı engelleyecek hem metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacak hem de insülinin dengelenmesini sağlayacaktır.

 Bu ara öğünler; 2-3 kuru kayısı, 2-3 ceviz, 1 porsiyon meyve,  1 küçük kap yoğurt,  3-4 adet kepekli bisküvi veya yarım simit gibi toplamı 90-100 kalori kaliteli enerji sağlayan besinler olmalıdır. Yediklerinizde değişiklik yapmadan bu ara öğünleri, günlerinize eklerseniz bir süre sonra kilo verdiğinizi göreceksiniz. 

Diğer bir uzman diyetisyen ise Gamze ŞANLI AK ise; kilo vermek için 3 altın kural sunuyor. Bunlardan ilki; bağışıklık sistemini güçlendirmektir. İkincisi; egzersiz yapmaktır. Çünkü egzersiz doğal bir antidepresandır. 

Üçüncüsü ise; karbonhidratlardan uzak durmaktır. İlk adımda bağışıklık sistemini güçlendirmek için; kış aylarında bol olan greyfurt, mandalina, portakal, nar, brokoli, maydanoz ve roka tüketerek A, C ve E vitaminlerini sağlamamız gerekmektedir. Diğer adım olan egzersizlerde ise; açık havada yürüyüş yapmak yer almaktadır. 

Egzersizler stres seviyesiniz azaltarak mutluluk hissi veren endorfin hormonunun salgılanmasını sağlamaktadır. Bu sebeple egzersizler doğal bir antidepresandır. Son adımda ise karbonhidratlardan uzak durmak yer alır. Pasta, makarna, ekmekler bu grupta yer alır. 

İlginizi Çekebilecek Makaleler:

Diyetsiz Kalıcı Zayıflama Yöntemleri

Su Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Haftada 3 Kilo Verdiren Karbonhidrat Diyeti

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...