Doğal Makyaj Yapmanın En Kolay Yolları
Yoğun iş temposundan güzelleşmeye yeteri kadar vakit ayıramayan metropol kadınları! Makyaj için sadece beş dakikanızı ayırarak sade, bakımlı ve aynı zamanda çarpıcı bir görüntüye ne dersiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyim. O halde doğal makyaj tam da size göre. Beş adımda natürel güzelliğe kavuşun.
İlk adımımız cildimizdeki renk eşitsizliklerini ve kusurları yok etmek. Cildimizi tuval ve makyaj malzemelerimizi de boya olarak düşünürsek, tahmin edeceğiniz gibi mükemmel bir tablonun ilk şartı düzgün ve pürüzsüz bir tuval üzerine yapılmış olmasıdır.

  Bunun için ilk olarak cildimize dairesel hareketlerle masaj yaparak nemlendirici krem uygulamalıyız. Bu uygulama hem cildimizi ferahlatacak, hem de sonrasında uygulayacağımız fondöten veya BB kremimizin cildimize eşit şekilde yayılmasına yardımcı olacaktır. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz, parlamayı önlemek amacıyla fondöten veya BB kremimizi uygulandıktan sonra transparan bir pudra kullanmalısınız.

  İkinci adımımızda gözaltı morlukları ve gözaltı halkalarına yoğunlaşıyoruz. Özellikle yorgunluktan ve uykusuzluktan dolayı oluşan bu çirkin ve sağlıksız görünümden gözaltı kapatıcıları ile kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Üstelik gözaltı kapatıcınızın sağladığı hafif aydınlık görünüm gözlerinizi ön plana çıkarmanızda da size yardımcı olarak.  

  Evet, cildimizi kusursuzlaştırdığımıza göre üçüncü adımımıza geçerek, küçük dokunuşlarla sade ve doğal bir göz makyajı yapabiliriz. Bunun için ten rengi bir göz kalemi, maskara ve aydınlatıcıya ihtiyacımız var. Öncelikle ten rengi göz kalemimizi gözümüzün alt-iç kısmına uyguluyoruz. Bu uygulama gözleri olduğundan daha büyük göstererek daha etkileyici bakışlar elde etmemizi sağlıyor. Aydınlatıcımızı da kaş altı bölgesine uyguladıktan sonra maskarayı kirpiklerimize sürerek üçüncü adımımızı da tamamlamış oluyoruz. 

  Geçelim dördüncü adıma. Yanaklarımızdaki solgun rengi canlandırmak için ten renginize yakın tonlarda allıklar seçmelisiniz. Doğal bir makyaj yaparken, gülkurusu veya şeftali rengi allıklar daha sağlıklı bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Elmacık kemiklerinizden şakaklara doğru yumuşak hareketlerle allığınızı uygulayın. Bu adımdaki önemli nokta, doğallıktan uzaklaşmamanız için allıklarınızın simli ya da ışıltılı olmamasına dikkat etmenizdir. 


Makyajımız tamamlanmak üzere. Son adımımız tabi ki dudaklar. Ten renginizin tonunda uygulayacağınız bir ruj veya renksiz dudak koruyucunuzla makyajınız tamamlanmış olacak. Beş dakikada beş adımla güne sade ve çekici başlayın.Doğal makyaj yapmanın yolları işte bu kadar kolay:)Herkese iyi makyajlar arkadaşlar.

İlginizi Çekebilecek Makaleler:

Kaş Nasıl Alınır

İlk Buluşma Taktikleri

Saç Dökülmesinin Sebepleri

Yıpranan Saçlara Çözüm Önerileri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...