EVDE DOĞAL BEBEK PUDRASI NASIL YAPILIR?


Hiç şüphe yok ki en hassas ciltlere bebekler sahip en küçük bir kimyasal madde bile bazen onların ciltlerini tahriş olmasına neden oluyor. Eğer sizde bebeğinizin cildini korumak ve onun cildine kimyasal hiçbir ürünü değdirmek istemiyorsanız bu formüller tam size göre.
Evde bebeğinizin pudrasını kendiniz hazırlayarak bebeğinizin cildini korurken aynı zamanda tasarruf etmiş olacaksınız. İşte evde yapılabilecek doğal pudra yapımı.

MALZEMELER:

1-)3-4 bardak un
2-)1 bardak kil
3-)1 yemek kaşığı güneş ışığında kurutulmuş lavanta çiçekleri
4-)2 yemek kaşığı kurutulmuş papatya
5-)2 veya 3 damla esansiyel lavanta ya da yasemin yağı olabilir.

Yapılışı: İlk olarak kurutulmuş papatyaları ve lavanta çiçeklerini robottan geçirin ardından kili ekleyerek iyice karıştırın ve üstüne unu ekleyin 5 dakika karışımın oturmasını bekleyin. Son olarak da isteğe bağlı olarak lavanta yada yasemin yağını dökebilirsiniz. Bu yağlar bebeğinizin cildini nemlendirecek ve ferahlatacaktır.

Daha sonra karıştırdığınız pudrayı geniş delikli bir kutuya boşaltmanızı öneriyoruz çünkü dar delikli olan kapların ucunda tıkanarak kalıyor.

Evde yapabileceğiniz başka bir doğal bebek pudrası yapımını açıklıyorum:

MALZEMELER:

1-) 1 kahve fincanı mısır nişastası

2-) 5 damla uçucu yağ (lavanta ) bu yağları sadece koku vermesi için değil cildin yatışması ve yumuşaması içinde kullanıyoruz.

YAPILIŞI: İlk olarak mısır nişastasını ve yağı karıştırın ardından topaklanma var ise robotta çektirin ve kısa bir süre bekleyin. Ardından geniş delikli bir kaba boşaltın. Ve bebeğinizin cildine korkmadan uygulayabilirsiniz.Eğer sizde bebeğinizin cildinin tahriş olmasını istemiyor ve bebeğinizi cildine kıyamıyorsanız evde doğal pudra yapımı tam size göre ve bebeğinize göre ama şunu da unutmamalısınız ki bu karışımın içinde hiçbir zararlı madde bulunmamaktadır. Ama yine de siz bebeğinizin bu pudrayı solumamasına ve ciğerlerini korumaya dikkat edin.

İlginizi Çekebilecek Makaleler:


Bebek Nasıl Yıkanır?


Yeni Doğan Bebekler için Nasıl Kıyafet Alınmalı?


Bebeklerde Gaz Sancısından Kurtulmanın Yolları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...