Evliliğin Ömrü Erkeğe mi Bağlıdır?Evlilik kişinin teklif etmesi ile başlanan ilişki olduğu için genelde evliliğin ömrünün, sürekliliğinin ancak erkeklere bağlı olduğu düşünülüyor. Araştırmalara göre evlilikte sorun yaratan en büyük sebeplerden biri de budur.


Ailenizde bu gibi sorunların oluşmaması için şimdi size erkeklerin evlilik  görüşleri hakkında bilgi vereceğiz.

"Evlilik kişinin hayatını rahatlatan bir olaydır". Eğer siz de bu fikirdeyseniz, tamamen haklısınız. Erkeklerin evlenmesinin nedenlerinden biri de standart, herkes gibi bir yaşam geçirmek istemeleridir.

Erkekler için ciddi ilişkiye başlamak, bu yaklaşımı sürdürmek o kadar da kolay değildir. Bu nedenle onlar evliliği bitirmek için neden, bahane aramazlar. İşte bu yüzden erkekler yaptığınız her küçük hareketi  gözlerinde büyütmüyorlar.

Evlilik kararı aldığı günden itibaren kişi üzerine düşen sorumluluğun tam bilincindedir. Şimdi sadece kendi isteğine göre değil, hem de ailesine göre çalışması gerektiğini bilir. Ve emin olabilirsiniz ki, onlar maddiyat konularını sizden daha çok düşünürler. Çünkü her bir kişi için onun onuruna en çok etkileyen olay eşinin, çocuklarının ihtiyacı olduğunu halde onlara istediklerini verememesidir.


Evliliğin Ömrü Nasıl Uzar?

Evlilikten sonra kişinin bu gibi konulara dikkati arttığı için artık sevgili olduğunuz zamanlardaki gibi sık sık küçük sürprizlerle karşınıza çıkmıyor. Çünkü o olayların ciddiyetinin farkında oluyor, ama bu demek değildir ki, eşiniz sizi eskisi gibi sevmiyor, onun hayatında başka biri var.

Erkekleri evlilik sırasında rahatsız eden nedenlerden biri de eşlerinin fazla kıskanç olmasıdır.Hiçbir neden olmadığı halde ihanetten şüphelenmesi. Unutmayın, aziz hanımlar, eğer karşınızdaki kişinin size ihanet ettiğini düşünüyorsanız, bu şüpheleriniz onayını bulmadan bunu eşinizle paylaşmayın. Bu kişide sizin ona inanmadığınız, itibar etmediğiniz izlenimini yaratacaktır.


Unutmayın ki, aileyi aile yapan temel kuvvet kadındır. Buna göre siz ailede üzerinize düşen sorumluluğu idrak etmeli ve ailenizin daha uzun ömürlü olması için her şeyi erkekten beklemek yerine ona destek olmalısınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...