Haftada 3 Kilo Verdiren Karbonhidrat Diyeti Nasıl Yapılır?          Sağlıklı zayıflamak için size tavsiye edeceğimiz karbonhidrat diyetini bugün sizlere anlatacağız. Diyetimizin en temel maddesi karbonhidrattır ve karbonhidratın önemli enerji kaynaklarımızdan birisidir. Fakat karbonhidrat tüketirken de dikkat etmelisiniz. Çünkü gerektiğinden fazla alındığında vücutta depolanarak fazla kilolara neden olabilir. Bu diyet sayesinde karbonhidratla beslenmeyi ve bu sayede zayıflamayı da öğreneceksiniz.


   Vücudun ihtiyaçlarını karşılamak ve sağlığınızı korumak için uygulayabileceğiniz bu diyet sayesinde zorlanmadan ve aç kalmadan kısa bir süre içerisinde hayal ettiğiniz ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Herkesin hareket durumuna, bünyesine, metabolizma hızına göre değişkenlik gösterir. Bu diyette harcadığınız enerjiden daha az karbonhidrat tüketmeniz gerekecektir. 

Eğer aldığınız karbonhidratları enerji olarak dışarı atamadığınız takdirde aldığınız karbonhidratlar vücudunuzda yağ olarak depolanır.

 Bu diyette en önemli olan noktalardan birisi ise enerji harcamanızı daha arttırmanızdır. Bu yüzden diyetle birlikte spor yapmayı da asla ihmal etmemelisiniz. Ne kadar çok hareket eder ve ne kadar çok spor yaparsanız o kadar daha hızlı kilo verebilirsiniz. Fakat diyetteki besinler size az geliyorsa belirli bir zaman sonra daha çok spor yaparak daha çok enerji harcayarak yemek miktarınızı biraz arttırabilirsiniz. Bu diğer içerisinde tüketebileceğiniz bazı önemli besinler vardır. Bu diyette özellikle de balık, tavuk, dana eti, yumurta, ıspanak, havuç, elma, armut, çilek, fındık, badem, ceviz, zeytinyağı, tereyağı önemli besin kaynaklarındandır. Bu diyet içerisinde bol bol su içerek yağ yakımınızı kolaylaştırabilirsiniz. Kalorisi düşük fakat doyuruculuk oranı yüksek olan besinlerle beslenmeye gayret etmelisiniz. 


Bu diyette dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi de kullandığınız şeker miktarıdır. Olabildiğince az şeker tüketmelisiniz. Un, tuz, şeker alımlarınıza dikkat ettiğinizde çok kısa bir süre içerisinde büyük oranda kilo verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Makaleler:

Kalıcı Zayıflama Yöntemleri

Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Diyet Ürünlerin Gerçek Yüzü

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...