Kuru Saçlar İçin En İyi 3 ŞampuanKuru saçlara sahipseniz eğer, diğer kadınlarla olan ortak yönlerinizden biri de saçlarınızın cansız, mat ve solgun görünmesidir. Kuru saçlarınıza arada bakım yaptırabilirsiniz. Ama bu herkesin bütçesine uygun olmamakla birlikte zaman açısından da oldukça zaman alıcı bir uygulamadır. Yeri gelir her gün duş alırız, yeri gelir iki, üç günde bir duş alırız.


Saçların her zaman temiz olması oldukça önemlidir. 

Fakat saçları çok sık yıkamak ve sıcak suyla yıkamak saçlara zarar vermektedir. Saçın kendi yağıyla bir süre kalması, saçın güçlenmesini ve sağlıklı olmasını sağlar ama her gün dışarı çıktığımız için, her gün işe gittiğimiz için temiz ve bakımlı olma şartı vardır. Saç temizliğinde en sık kullanılan tek ürün şampuandır. Şampuanlar; kuru saçlar için, çabuk kırılan saçlar için, canlı saçlar için, kepekli saçlar için olmak üzere çeşitlenmektedir.

   Kuru saçların en fazla neme ihtiyacı vardır. Bu nem ise; kaliteli ve kuru saçlara özel şampuanlar ve bakım ürünlerinden geçmektedir. Argan yağı saça parlaklık katmaktadır. Saça bakım yapmada önemli ürünlerden biridir. Saçınızın kaybedilen nemini yeniden kazanmasını istiyorsanız, her gün şampuanlamamalı, yüksek ısıda saçınızı saç kurutma makinesiyle kurutmamalı, doğal zeytinyağı ya da argan yağıyla masaj yapmalı, ayrıca kuru saçlar için şampuanlarınızda; doğal nemlendiriciler olarak, avokado, zeytinyağı, badem yağı bulunmasına özen gösterilmelidir.   Her gün saç yıkamanıza uygun olarak kullanıma sunulan şampuanlarda, shea yağı ve kakao yağı bulunursa, saçlarınızı her gün ılık suda yıkayabilir, saçlarınıza nem ve parlaklık kazandırabilirsiniz. Ayrıca kuru saçlarınız için seçeceğiniz şampuanların pH değerinin; 2.5 ile 3.5 arasında olmasına özen göstermelisiniz. pH değerleri, bu değerlerden daha düşük ya da daha yüksek olduğu zamanlarda, asitlendirici özelliği olmakla birlikte, saçlarınızın daha fazla kurumasını engellemektedir. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra, saç bakım kremi kullanarak nemini dengeleyebilirsiniz. 

Bizim Seçmiş Olduğumuz Kuru Saçlar İçin En İyi 3 Şampuan:


Kerastase, elseve, bioxin gibi markaların kuru saçlar için olan şampuanları kullanılabilir. 

İlginizi Çekebilecek Makaleler:

Yağlı Saçlardan Kurtulma Yolları

Yıpranan Saçlara Öneriler

İlk Buluşma Taktikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...