Makalee.net den ilk buluşma taktikleri


  Bir kadın ve bir erkek içi sevgili olma yolunda atılan ilk adımlardan biri, ilk buluşmalarda başlar. Kadınlar, ilk buluşmada kusursuz görünüme kavuşmak isterler.  Partnerinin aklına kazınacak şıklıkta ve güzellikte bir görünüme kavuşmak isterler. İlk buluşmada hissedilen duygular, izlenimler; ilişkinin gidişatını da belirlemektedir.


 Kadınlar, ilk buluşmada kıyafetinden makyajına, takılarından ojelerine, ayakkabılarından saç modeline kadar en mükemmel görünüme sahip olmak isterler. İlk buluşmada kişiler suskun olmamalıdır. Karşınızdaki kişiye onu tanımaya yönelik sorular sorulmalıdır. Akılda hiçbir soru işareti kalmayana dek, onu iyice tanımak için sorular yönlendirmelidir. Bir kadın ve bir erkek, ileriye dönük olarak, ilk buluşmada birbirlerini doğru şekilde anlamalı ve tanımaya çalışmalıdır. İlk buluşmada, çok konuşarak karşı tarafı sıkmamalı, aksine ortak bir konuşma yaratarak, çeşitli sorular sorarak, kendileriyle ilgili anıları anlatarak, konuşma ve tanışma eğlenceli bir hale getirilmelidir. 

  İlk buluşmada şık bir kombin yaparak, karşı tarafa bakımlı olduğumuzun sinyalini verebiliriz.  Ayrıca saat aksesuarını kullanarak da, erkeklere dakik ve zamanı önemseyen insanlar olduğumuzu gösterebiliriz. İlk buluşmada kendimizden emin bir duruş sergilemeliyiz. Erkekler, ilk izlenime çok fazla önem vermektedir. İlk buluşmada elektrik alınırsa, bu tanışma ya da karşılaşma, bir ilişki haline dönüşebilir. Hoşlanma, ilgilenme, ilgi duyma gibi duygular, ilk buluşma sonrası oluşan duygulardır. İlk buluşmalar ayrıca kadınlar için de önemli bir andır. İleride, bu önemli günün tarihini, yerini, ne giydiğini sorarlar. Bu sorularla ilk buluşmanın ne kadar önemli olduğu da görülmektedir. 

   İlk izlenimler ilişkinin başlamasında oldukça önemlidir. İlk buluşmada, gereksiz ve çok konuşarak; karşı tarafa olumsuz bir izlenim kazandırmak istemezsiniz. Bu yüzden eğlenceli bir şekilde konuşup sorular sorarak, konuşmayı monotonluktan çıkarıp, bu günü özel kılabilirsiniz. İlk buluşmada; ojelerden saça, makyajdan giyime kadar pek çok detay erkeğin gözetimi altındadır. Bunlar işin maddi ve fiziksel kısmıdır. Manevi kısmında ise, karşılıklı olarak iki tarafın da güler yüzlü olarak konuşmak, saygılı bir şekilde sohbet etmek yer alır. Bu gibi detaylar ilk buluşma da oldukça önemli detaylardır.

İlginizi Çekebilecek Makaleler:

Yağlı Saçlardan Kurtulmanın Yolları

Cilt Bakım maskeleri

Saç Dökülmesinin Sebepleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...