Parlak Saçlar için Ne Yapmalı İşte ÖnerilerKadın olmanın en dikkat çekici detaylarından biri olan parlak  saçlar, sahip olunan tarzı daha orijinal yansıtmaya yararken, bir yandan da çekici bir duruş sergileyebilmenin en önemli ve en vazgeçilmez unsurlarından birisidir. Tabi aynı şeyi mat ve cansız saçlar için söylemek imkansız. Her kadın sağlıkla ışıldayan, bakımlı ve canlı saçlara sahip olmak ister.


Ancak bakım hataları ve çevresel koşullardan dolayı bu durum bazen can sıkıcı bir hal almaktadır. Yazı dizimizi okumaya başladıysanız, parlak saçlara sahip olabilecek şanslı insanlardan biride sizsiniz demektir. Parlak saçlara sahip olabilmeniz için en etkili ve sağlıklı önerilerle karşınızdayız. Parlak saçlara sahip olabilmek için öncelikli olarak, beslenme alışkanlıklarınızı tekrar gözden geçirmekte fayda var. Zira yediğimiz, içtiğimiz her besin cildimiz kadar saçlarımıza da direkt etki etmektedir. Yaşamın en önemli kaynaklarından biri olan su, anatomik yapıyı dengelemek için ne denli önemli ise saçların sağlıkla uzayarak, parlaklığını koruyabilmesi için de o kadar önemli bir yere sahiptir. Günlük su tüketiminiz olağanın altında ise, su tüketiminizi arttırmakta fayda var demektir. Gün boyu bol bol su için.Nitekim zaman içerisinde yıpranan saçlara nemini geri kazandırabilmek için, su tüketimi olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra, bilinenin aksine saçları çok sık yıkamak saçlarınıza fayda sağlamadığı gibi yapısındaki keratin seviyesinin de zamanla yok olmasına ya da minimuma inmesine neden olacaktır. Saçlarınızı hergün yıkamak yerine 3 gün de bir yıkamaya özen gösterin. Bırakın saçlarınız nefes alsın ve biraz yağlansın. Saçlarınız için bakım maskeleri alırken içeriğindeki magnezyum oranı da o denli önemlidir. Argan özlü saç bakım maskeleri de gür ve parlak saçlara sahip olabilmeniz için en etkili maskeler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda zeytinyağı da parlak saçlara sahip olabilmek için uygulanabilecek öneriler arasındadır. Parlak bir görünüm elde edebilmenin yanı sıra, badem yağı ve hindistan cevizi yağları da kuru ve yıpranmış saçlara yumuşaklık ve canlılık kazandırır.

 Banyo öncesinde nemli saçlarınıza 10-15 dakika süreyle bu yağlar ile masaj yapabilirsiniz. Yıpranmış, mat saçlar için eczanelerden E vitamini içerikli ürünlerden alarakta doğal bir bakım uygulayabilirsiniz. Parlak saçlara sahip olabilmek için evde hazırlayabileceğiniz saç bakım maskeleri de öneriler arasında yer almaktadır. Dört beş yemek kaşığı limon suyu ile 2 yemek kaşığı balı bir kap içerisinde kıvama gelene dek karıştırın. Kuru saçlarınıza masaj yaparak uygulayacağınız bu karışımı yaklaşık 10 dakika kadar saçlarınızda bekleterek ılık su ile yıkayın. Periyodik olarak uyguladığınız bu ev yapımı saç maskesi, saçlarınızı kısa sürede canlandırarak, saçlarınıza doğal bir parlaklık verecektir.

İlginizi Çekebilecek Makaleler:

Sirke ile Yapılan Cilt Bakım Maskeleri

Hamilelikte en Belirgin 4 Fiziksel Değişim

Model Gemi Nasıl Yapılır?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...