Şahane Göz Makyajı Teknikleri ile Güzelleşin


GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR

Göz güzelliği bir bayanın güzelliğinin bir parçasıdır. Teninize ve saçınıza en uygun göz makyajını yaparak etkileyici bakışlar elde edebilirsiniz. Onun için göz yüzün en dikkat çelici yeridir. Bunun yanında gözlerinizdeki anlamı ön plana çıkartmak için göz şeklinize göre makyajınızı seçebilirsiniz. Peki göz şeklinize göre göz makyajı nasıl yapılır öğrenmek ister misiniz ?-Gözlerinize far sürmeden önce göz kapaklarınızı bu işlem için hazırlayın. Biraz fondöten ya da açık renk kapatıcı ve üzerine hafif pudra uygulayınız.

-Tek renk ve doğal bir renkte tüm göz kapaklarınıza uygulayabilirsiniz. Farınızı asla gözünüzün iç ya da dış köşelerinden çok fazla taşmamasına dikkat ediniz. Buna dikkat edilmediği taktirde makyajınızın fazla gözükmesine neden olabilir.

-Yoğun ve göz makyajınızın daha kalıcı olmasını istiyorsanız yaptığınız göz farınızın üstüne pudra sürebilirsiniz.

-Küçük gözlere sahip iseniz , bir koyu bir de açık far sürünüz.Üst göz kapaklarınıza tamamen açık renk sürünüz. Koyu renk bir kalemle kirpik diplerine çizgi çekerek göz çevrenizi belirleyin. Yalnız çizgiyi dışa doğru dağıtın. Daha sonra gözünüzün iç kısmına beyaz renk kalem çekiniz. Son olarak kirpikleriniz kırparak iki kat rimel sürün.-Gözlerinizi küçük göstermek için iç kısımlarına iyice kalem çekiniz.

-Kedi gibi bir göze sahip olmak istiyorsanız göz kaleminizi göz bitimden şakaklarına kadar uzatınız.

-Gözlerinizi daha anlamlı hala getirmek istiyorsanız gözlerinizin iç ve dış kısmına kalın kalem çekebilirsiniz.

-Göz renginiz renkli ise renkli kalem kesinlikle kullanmamanızı öneririz.

-Gözlerinizi daha kalkık göstermek istiyorsunuz sadece üst kirpik tiplerine kalem sürmeniz yeterli olacaktır.

-Ayrık bir göz tipine sahip iseniz; birbirini tamamlayan renkli far seçiminiz olmalıdır. Bu uygulamayı alt kirpiklerinize uygulayınız.-Yuvarlak göz tipine sahip iseniz; bir koyu bir açık far renk tonları sizin seçiminiz olmalıdır. Yalnız renkler birbiriyle uyumlu olmasına dikkat ediniz. Açık renk farı göz kapaklarınıza tamamen sürünüz.

İlginizi Çekebilecek Makaleler:


Takma Tırnak Nasıl Takılır?


Yağlı Saçlardan Kurtulmanın Yolları


Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...