Seo Uyumlu Makale Yazmak İçin En İyi Taktikler


SEO uyumlu makale kelimesi son zamanlarda çok sıkça duyulmaya başladı.Makale yazarları,yazmış oldukları makalelerin alıcı bulması ve müşterilerinin devamlılığını sağlamak için SEO uyumlu makale yazmaya çok ama çok özen gösterirler. Hem SEO uyumlu hem de ziyaretçi uyumu sağlayarak, akıcı ve bilgi dolu içeriğin nasıl üretilip makaleye dönüştürüleceği maddeler halinde ipuçlarını listeliyoruz.
SEO Uyumlu Makale Yazmanın EN önemli  İpuçları
Makale yazarken  prensip olarak  ziyaretçiye nasıl en sağlıklı ve etkili yolla konuyu anlatarak ziyaretçinin sıkılmadan makaleyi sonuna kadar okumasını sağlarım düşüncesi ilk insanlar için ve SEO uyumu ikinci planda düşünülmelidir. Çünkü SEO’nun mantığı ziyaretçiyi mutlu etmeye yöneliktir.
Konunun Belirlenmesi en önemli konu
İlk başta anlatmak istediğiniz konuyu belirlemeniz ve o konudan dışarı çıkmadan makalenizi tamamlamanız gerekir. Yani, “SEO makale nasıl yazılır” konusunu ele alacaksanız özgün konudan fazla sapmamaya gayret etmeniz yazının bütünlüğünü sağlayacaktır.Bu konuya dikkat etmeniz gerekiyor.
Yazı İçi SEO Planlaması ve Abartıya kaçmama
Makalenizi giriş gelişme ve sonuç olarak üç bölüm olarak düşünün ve giriş bölümünde makalenin ana başlığı hakkında kısaca bilgi verin. Giriş paragrafının ilk cümlesi anahtar kelime ile başlamalıdır bu çok önemli bir seo taktiğidir.. Gelişme bölümünde konuyu açıp örnekler verin. En son da sonuç bölümünde kesin sonuçlar çıkararak makaleyi tamamlayın.
Alt SEO Başlıklarının Hazırlanması ve Dikkat Edilmesi Gerekenler.
Alt başlıkların en büyük faydası makalenin görselliği ve okunurluğunu artırmasıdır. Makaleye genel olarak bakan bir kişi alt başlıklardan biri dikkatini çektiğinde yazıyı okumaya karar verebilir. İkinci olarak alt başlıklar arama motorlarının da dikkatini çekecektir. Alt başlıklarda soru cevap şeklinde alt başlık seçmeniz daha etkili olacaktır. Aşağıdaki örnekteki gibi,
  • SEO makale Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?
  • Özgün Makale Nasıl yazılır? gibi...
Anahtar Kelime Yerleştirme Konusu
Şimdiye karar yaptığımız ziyaretçiler içindi. En son arama motorları için anahtar kelime yerleştireceğiz. İlk paragrafta anahtar kelime ile başlamıştık. Onun dışında %4-5 oranında anahtar kelime kullanacağız. Giriş bölümünde ilk 50-100 kelimeleri arasına gelişme paragrafının ortasına ve sonuç paragrafının sondan 50-100 kelimeleri arasına sıkıştırmanızda fayda olacak. Şayet paragraflar fazla ise yapmanız gereken hep aynı şey olacak. İlk ve son 50-100 paragraflar arasına mutlaka bir anahtar kelime sıkıştırılmalıdır.Bugün siz değerli makalee.net okuyucularına seo uyumlu makale yazma ile ilgili tecrübelerimi paylaştım.Umarım bir fayda görmüşsünüzdür.

İlginizi çekebilecek yazılar:

En İyi Android Oyunları Hangileri?

En İyi Akıllı Telefonlar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...