Sirke İle Yapılan Kolay Cilt Bakım Yüz Maskeleri


Erkeklere nazaran kadınlar ciltlerine daha önem vermektedir. Bunun için her türlü şeyi göze alabiliyorlar. Aylarca çalışıp kazandıkları paraları bir an da güzelleşmek için verebiliyorlar. Çünkü her kadın cildinin parlak, ışıltılı, canlı olmasına dikkat eder. Maddi yönden kendinizi zorlamadan çözümler bulabilirsiniz. Bunların başında sirke gelir. Hem ucuz hem de faydalı bir çözümdür. Sirke; saç, cilt  ve tüm vücut için çok önemlidir. Vücudumuza çok faydalıdır. Üzüm sirkesini tüm vücut için kullanabiliriz. Zeytinyağı ve üzüm sirkesini kullanmamız vücudumuza ışıltı verir. Canlı bir cilt için yapılması gerekir. Bir çay kaşığı sirke ve zeytinyağını harmanlamalıyız. Yalnız zeytinyağının saf olması gerekiyor. Marketlerde alınan katkı malzemesi katılmış zeytinyağlarındadır. Bu yüzden etkisini göstermeyebilir. Bu maskeyi yüzümüze uygulamalıyız. Yüzümüzde tam on dakika kadar beklemelidir. Etkili olması için sabah akşam uygulamak daha iyi olur. 

Sivilceler için üzüm sirkesi ve gül suyu da iyi gelir. Bu maske sıvı sivilcelerimizi kurutur.  Yarım çay bardağı üzüm sirkesi ve gül suyunu karıştırıp uygulayabiliriz. Yüzümüzdeki bakteriler yok edilir. Cildimizi temizler. Bu maskede yüzümüzde on beş dakika kadar bekletilmelidir. Bu maskeyi boynumuza, yüzümüze uygulayabiliriz. On gün boyunca sabah akşam uygulamalıyız.  Bu şekilde sivilcelerimiz azalır. Sağlıklı ve mutlu görünürüz.

 Elma sirkesi de sivilce izlerini yok eder. Sıvı sivilceleri kurutur. Kuru ciltlerde ki dökülmelere birebirdir. Bu maskelerimizin içine şeker de katabiliriz. Çünkü içinde gliserin olduğu için cildi yumuşatır. Büyümüş gözenekleri küçültür. Elma sirkesinde çeşitli asitler olduğu için ölü deriyi ve yağ dokusunu ciltten atar. İçinde çok fazla vitamin olduğu için hücreleri harekete geçirerek yumuşacık cilt yapısına kavuşmamızı sağlar. Ve cildimizi onarır. Daha bebeksi bir görüntüyle karşı karşıya kalırız. Bol güzelliklerle dolu, sağlıklı günler dilerim.

İlginizi Çekebilecek Makaleler:

Elma Sirkesi ve Sodanın Cilde Faydaları

Yıpranan Saçlara Çözüm Önerileri

Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...