SİVİLCELERİ EN HIZLI TEMİZLEYEN DOĞAL MASKELER


    Hayatımızda eksik olmayacak şeylerden biri de tartışmasız sivilcelerdir. Bazen genetik faktörlerden dolayı bazen ise yaşam tarzımız ya da beslenme tarzımız sivilcelere sebep olmaktadır. Eğer siz de vücudunuza ilaçların içinde bulunan yabancı maddelerin girmesini istemiyorsanız sizlere birkaç doğal yöntem önereceğiz.


  • Gül suyu kesinlikle mucize tedavidir. 1 yemek kaşığı balın içine birkaç damla gül suyu ekleyerek karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz karışımı güzelce cildimize sürüyoruz. Sürdükten sonra 20 dakika kadar beklemelisiniz. Bekledikten sonra ılık su yardımıyla cildinizi güzelce durulayınız. Ya da 1 tatlı kaşığı bademe birkaç damla gül suyu ekleyiniz. Krem kıvamından biraz daha katı bir kıvam elde ettikten sonra yüzünüze sürünüz. Bir süre bekledikten sonra yüzünüzü yıkayınız. Sivilcelerinize etki edeceği kadar bir o kadarda siyah noktalarınız için etkili olacaktır.

  • 4-5 adet aspirini bir bardak yardımı ile derin bir kapta toz haline gelene kadar eziniz. İçine 2-3 yemek kaşığı taze sıktığınız limonun suyunu ekleyiniz. Yoğun kıvama gelene kadar karıştırınız. Hazırladığınız karışımı yüzünüze ve özelliklede akneli bölgenize güzelce uygulayınız. Maskeniz kuruduktan sonra yüzünüzü ılık bir su ile durulayınız. Şöyle bir not eklemek gerekirse; cildiniz aşırı kuruysa içine badem yağı, bir çay kaşığı bal ya da nemlendirici ekleyebilirsiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz maskenize bir şey eklemenize gerek yoktur. Sadece limon ve aspirin yeterli olacaktır. Ayrıca limon suyu cildinizin canlı kalmasını ve parlamasını sağlayacaktır.

  • Ballı maske de etkili çözümlerden biridir. Bu maske için yarım fincan ılıklaşmış bala ihtiyacınız vardır. Balı sivilceleriniz üzerine sürünüz. Bir süre bekledikten sonra ılık suyla durulayınız. Yüzünüzü duruladıktan sonra cildinize nemlendirici sürünüz. Balın içinde birçok yararlı madde vardır ve cildinize çok iyi gelecektir.
İlginizi Çekebilecek Makaleler

Kaş Nasıl Alınır
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...