Siyah Noktalar En Hızlı Nasıl Geçer


Siyah noktalar, derideki yağların artarak cildin gözeneklerini tıkayıp meydana gelmektedir. Bunlardan kurtulmak için uzmanların yardımıyla tedavi olabilirsiniz ve ardından sizlere kullanmanız için krem verebilirler. Siyah noktalarınızdan kurtulmak için düzenli bir şekilde kullanmalısınız. Siyah noktalar için kullanılan kremler genellikle burun ve yanak bölgesinde meydana gelen noktaları temizlemek için kullanılmaktadır. Krem kullanılmadan önce  cildinizi ılık bir suyla temizlemeniz gerekmektedir.
Cildinizi ılık suyla yıkamanızın nedeni, siyah noktaların olduğu bölgeyi yumuşatmaktır, daha sonrasında da kremi cildinize sürmeye başlayabilirsiniz. Siyah noktaların olduğu  bölgelere  iki kat sürmenizde bir sakınca görülmemektedir. Kremi yatmadan önce sürmeniz  gece  boyu cildinizin yenilenmesini sağlayacaktır. Özellikle kremi 10 dakika bekletmeniz  gerekmektedir. Başka bir kullanış şeklide, buhar maskesini yaptıktan sonra kullanmanızdır. Özellikle  papatya bitkisini suyla kaynatıp süzdükten sonra suyu ile maskeyi yapmaya başlayabilirsiniz. Buhar maskesinden sonra kremi sürmeniz tedaviyi kolaylaştırır ve gözenekleri açarak krem  etkisini arttırır. Siyah noktalar için olan kremlerin içinde tanecikler vardır. Bu kremler peeling etkisi yaratarak siyah noktaları temizlemektedir. Ama kullandığınız kremler sivilce için etkili olmamaktadır. Sivilceli olan bir yüzde peeling etkili kremler kullanırsanız, sivilcelerinizi çoğaltmış olursunuz. Sivilceler için olan kremleri kullandığınız da içinde tanecikler  olmamalıdır.Siyah noktalar için kullandığınız bu kremler sürülmeden önce cildinizi temizlemeniz gerekmektedir. Cildinize uygun bir sabun bulup, cildinizi yıkadıktan sonra bu kremi sürebilirsiniz. Bu kremler düzenli olarak sürüldüğünde 2 ay içerisinde siyah noktalarınız  gidip, gözenekleriniz temizlenecektir. Siyah noktalar çoğunlukla yağlı ciltler de meydana gelmektedir. Bu yüzden siyah noktalar için kullandığınız kremleri kuru ciltler için kullanmamalısınız, aksi takdirde kuru cilde sahip olan bireyler de cilt bozuklukları  ve sivilceler ortaya çıkacaktır. 

İlginizi Çekebilecek Makaleler:

Pürüzsüz Bir Cildin Sırrı

Yılbaşı Gecesi Konulan Hedefleri neden Başaramayız?

Topuk Çatlakları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...