Şu Diyet bu Diyet peki ya İSVEÇ DİYETİ ?


İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

         Bu diyet; 3 günde tam 4,5 kilo verebileceğiniz bir diyet olup tam olarak 13 gün sürmektedir. Amerikan kalp vakfı özellikle sağlık sorunları yüzünden acilen kilo vermesi gereken kişilerin bu diyeti uygulaması gerektiğini belirtmektedir. Fakat 35 yaş üstü insanlar, sağlık sorunları olanlar ve hamilelerin bu diyeti asla denememesi gerektiği belirtilmektedir. Bu diyet uygulanırken belirtilenin dışında çay, kahve ve meyve suyu, meşrubat vb. içilmemesi gerekir. Ayrıca, kahveye belirtilenin dışında asla ek yapılmaması gerekir. Ayrıca ek olarak belirtilenin dışında bu diyet süresince şeker ve tuz da asla kullanılmamalıdır. Bu diyette, ölçüsü belirtilmeyen yiyecekler, 1 porsiyon olarak hesaplanmalıdır. Salataların ise, özellikle zeytinyağlı ve limonlu yenmesi gerekir. 

Bu diyeti yaparken gün içerisinde en az 2 litre su içmelisiniz. Diyet bittikten sonra 3 aydan kısa bir süre içinde asla tekrarlanmamalısınız. Ayrıca bu diyet 13 günden fazla sürdürülmemelidir. Aynı gün içinde öğle yemeği ve akşam yemeği istenirse yer değiştirebilir.


         Bu diyet sayesinde 7-20 arasında kilo verebilirsiniz. Ayrıca bu diyetin en önemli özelliği ise, tamamen metabolizmayı değiştirmesi ve 2 yıl içinde hiç kilo aldırmaması olduğu söylenmektedir. Bu diyette bolca salata, haşlanmış sebze, kahve, biftek, yumurta, brokoli, ıspanak, yeşillik ve domates kullanılmaktadır. 

Ayrıca bu diyet size ağır gelirse diyetin 6. Gününde bırakıp 3 ay sonra yine 6 gün olmak şartı ile diyetinize devam edebilirsiniz. Bunun dışında bir günde asla diyetinizi bozmamalısınız. Kolesterolü yüksek olanlar sadece yumurtanın akını yemelidir. Brokoli bulamazsanız karnabahar tüketebilirsiniz. Ölçü ya da miktar belirtilmeyen yiyeceklerde abartmamak koşuluyla istediğiniz kadar tüketmekte özgürsünüz.

İlginizi Çekebilecek Makaleler:

Diyetsiz Kalıcı Zayıflama Yöntemleri

Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Karbonhidrat Diyeti

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...