Yağlı Saçlardan Kurtulmanın En Ucuz Yolları


Ne kadar yıkarsanız yıkayın saçlarınız biraz sonra kirli gibi mi duruyor? Saçlarınızdaki kirli görüntünün nedeni çabuk yağlanmasından kaynaklanıyor. Saçların yapısına göre bazı saçlar kuruma bazı saçlar ise yağlanma problemleriyle karşı karşıya kalır. Bunları önlemek için birçok yöntem var.


 Bir sorun varsa mutlaka çözümü de vardır. Yağlı saç problemi için de ufak tavsiyelere ihtiyacınız olabilir. Bunlarda ilki şampuan seçimine dikkat edin. Yanlış seçilen şampuanlar saçlardaki yağlanmayı artırır, saç diplerinde isilik, sivilce gibi problemlere bile yol açabilir; hatta saçlarınızın dökülmesine bile sebep olabilir. Bu yüzden öncelikle saç derinizin yapısını iyi tanımalısınız ve saçlarınıza en uygun şampuanı bulmalısınız. Şampuan seçiminden sonra yapmanız gereken şey, saç şekillendirici kremleri, spreyleri, jöleleri yoğun kullanmaktan uzak durmak

. Eğer kullanıyorsanız günün sonunda mutlaka saçlarınızı arındırmak gerekiyor. Eğer saçlarınızda bu tarz şekillendiricilerle geceyi geçirirseniz, saçlarda ağırlaşmayı, yağlanmayı engellemek söz konusu olamaz. Eğer her şeyi denedim sonuç alamadım diyorsanız, saç diplerine pudra sürmekle fayda görebilirsiniz. Piyasada pudralı kağıtlar da çıkmış, bunları da deneyebilirsiniz; ama en güzeli yatmadan önce saçlarınıza pudra uygulamanız. Gece boyunca pudra saçlarınızın kurumasına yardımcı olacaktır.

 Saçlarınızı sıkı sıkı toplamamalı gevşek bırakarak veya açarak hava almasını sağlamalısınız. Saçlara verilen sıkı at kuyruğu, topuz şekilleri saçlarda yağlanmaya yol açabilir. Ayrıca dışarda sigara içilen ortamlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Sigara dumanının saçlarınıza teması saçları ağırlaştır, hem kötü kokuya sebebiyet verir hem de saçlarınızı yağlandırır. Bu tavsiyelere dikkat ettiğinizde siz de sonuçları en geç bir hafta içeresinde göreceksiniz.

İlginizi Çekebilecek Makaleler:

Parlak Saçlar İçin

Kuru Saçlar için En İyi 3 Şampuan

Yıpranan Saçlara Çözüm

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...