Yenidoğan Bebekler için Nasıl Kıyafet Alınmalı


Bebeklerin giydikleri kıyafetler en kaliteli kumaşta olmalıdır. Gerek rahat oynayabilmeleri için gerek rahat uyuyabilmeleri için gerekse rahat bir şekilde oturabilmeleri için, yumuşak kumaşta kıyafetleri olmalıdır. Yeni doğanlar, yumuşak bir cilt yapısına sahiptir.


Bu yumuşak ciltleri kadar yumuşak bir kumaşta zıbınlar, 
atletler, iç çamaşırları alınmalıdır.

 Yeni doğanlar için en rahat bebek kıyafeti zıbınlardır. Zıbın bebeğin bezinin sabit kalması, bebeğin rahat bir şekilde uyuması için kullanışlı olan kıyafetlerden biridir. Yenidoğan narin bir cilde sahiptir. Bu ciltlerini acıtmamak için, yumuşak zeminlerde kıyafetlerinin değiştirilmesi gerekmektedir. Yeni doğanlar çok uyumakta olup, günün büyük kısmını uyuyarak geçirirler.

 Bebeklerin bütün vakitleri uykuda geçtiği için, uykularında rahat etmeleri gerekmektedir. Bunun içinde pamuk içeren kıyafetlerle uyumaları en sağlıklıdır. Pamuklu kıyafetler yenidoğanların terini emerek, onların huzurlu ve sakin bir uykuya dalmalarını sağlamaktadır. Yeni doğan bebekler çok hareketli oldukları için, tulum da çok fazla tercih edilen kıyafetler arasında gelmektedir.  Tulumun üste çıkma, sıyrılma gibi durumları söz konusu olmaz. 

Yeni doğan bebeklerin yüzünü çizmemesi içinde bebek eldiveni kullanılmalıdır. Hareketli oldukları için, ve daha çok küçük oldukları için ne yapıp ne yapmaması gerektiğinin bilincinde olmadıkları için, tırnaklarını yüzünden koruyarak, eldiven takılmalıdır. Yeni doğanlar hassas cilt yapısına sahip oldukları için, onları sımsıkı ve çok katlı giydirmemek gerekir. İsilik olma olasılığı ortaya çıkmaktadır. Hastane çıkışı alınarak da yeni doğanların ilk aylarda giyeceği kıyafetlerin tamamını bulmak mümkündür. Uzun kollu ve kısa kollu bodyler de yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca yumuşak olan polar pijamalar, yelekler de yeni doğanlar için tercih edilmektedir. Bebek takımlarında kıyafetlerin organik ve pamuklu olmasına özen göstermelisiniz. Bebek ürünleri bulabileceğiniz pek çok mağaza bulunmaktadır. Bunların başında; çivil bebek, joker, babyland, kanz, ebebek gibi mağazalar bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Makaleler:

Hamilelikte en Belirgin 4 Fiziksel Değişim

Bebek Nasıl Yıkanır?

Bebeklerde Gaz Sancısını Önleme Yöntemleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...