Yıpranan saçlara fantastik çözüm önerileriZaman içerisinde birçok nedenlerden dolayı saçlar yıpranarak canlılığını kaybetmektedir. Saçların yıpranmasını tetikleyen nedenleri sıralayacak olursak, jöle, sprey, briyantin kullanımı, saç düzleştiricileri, saç tasarım merkezlerinde yapılan perma ve boyama işlemleri, ölçüsünde yapılmayan ve aşırıya kaçılan saç rengini açtırma yöntemleri, bunun yanı sıra çevresel faktörler ve de beslenmeye kadar bir çok neden saçların kısa sürede yıpranmasına, mat ve sağlıksız bir görünüm oluşturmasına yol açmaktadır.Yıpranan saçlar için çözüm nedir? Tek başına, kuru ve yıpranmış saçlar için üretilen şampuan ve saç bakım kremleri saçlara eski canlılığını tekrardan kazandıramamaktadır. Saçlara eski doğal ve canlı görünümünü kazandırmak için doğadan ilham alarak bitki özlü maskeler ya da ev yapımı saç bakım maskeleri uygulamak gerekebilir. Yıpranmış saçlarınızı eski canlılığına kavuşturmanız için hazırladığımız, yazı dizimizdeki saç bakım maskeleri çözüm niteliğinde olmakla birlikte, saçlarınıza kaybettiği doğallığı kazandırarak düzenli uygulandığı takdirde her daim saçlarınızın bakımlı formunu korumanıza yardımcı olacaktır.Bunun yanı sıra profesyonel ellere başvurarak, bakım merkezlerinde uygulanan A ve E vitamini ağırlıklı bakım ürünleri de saçlarınız için oldukça etkili yöntemler arasında bulunmaktadır. Öncelikle kurumuş saç dipleri, saçlarınızın en büyük düşmanı olup, zamanla kepeklenmeye ve de saç derisinde pul pul dökülmeleri neden olmaktadır. Bu nedenledir ki saç diplerini nemli tutabilmek için zeytinyağı kompleksi uygulamak hem doğal hem de etkili bir yöntemdir. Duş öncesi saç diplerinize zeytinyağı ile masaj yaparak ucuz ve kolay bir bakım uygulayabilirsiniz.

Yıpranan saçlarınızı hayata döndürmek için önerebileceğimiz diğer maske uygulamaları aşağıdaki gibidir.

Avakado maskesi:

1 adet ezilmiş avakado, 1 çay bardağı zeytinyağı ve de 1 tatlı kaşığı balı bir kase içerisinde bulamaç kıvamına gelinceye dek karıştırınız. Hazırladığınız maskeyi yıpranmış saçlarınıza sürerek yarım saat kadar bekletiniz, ardından durulayınız.

 Limon suyu veya sirke terapisi:

Şampuanlı saçlarınıza limon suyu ya da sirke ile masaj yapınız, ardından durulayınız. 15 günde bir uygulayacağınız bu pratik yöntem saçlarınıza canlılık katmakla birlikte, doğal bir parlaklıkta kazandıracaktır. Yumurta maskesi: 2 adet yumurtayı bir kapta çırparak içerisine 1 çorba kaşığı gliserin, zeytinyağı ve de elma sirkesi ilave ediniz. İyice karıştırdığınız karışımı temiz saçlarınıza 20 dakika kadar bekletmek sureti ile uygulayınız. Bol proteinli bu maske saçlarınızın kısa sürede eski canlılığına kavuşmasını sağlayacaktır.

Bugün sizlere yıpranan saçlara çözüm önerilerimizi paylaştık.Sizlerde kendinize özel önerilerinizi konu altına yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Makaleler:

Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Yağlı Saçlardan Kurtulma Yolları

Parlak Saçlar için Ne Yapmalı?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...