Sitemizde yer alan en iyi firmalar şahsi düşünceler eşliğinde oluşturulmuştur.Sercan-Nurcan. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Custom Search

Yoğurdun bilmediğiniz faydaları


Yoğurdun faydaları:

Yoğurt sindirim süreçlerini geliştirir, iştahı artırır.
Kabızlıktan, disbakteriozdan muzdarip insanlar mutlaka yoğurt kabul etmelidir. Yoğurt bağırsakların peristaltikasini (hareketlilik) artırır ki, sonuçta bu kabızlıkla mücadelede yardımcı olur.


Yoğurdun içinde ayrıca doğal antibiyotikler, laktik asit, proteinler, yağlar, enzimler var. Laktik asit doğal antibiyotik sayılır. Bu madde hasarlı bakterilerin çoğalmasına engel olur. İşte bu nedenle yoğurt doğal sütle karşılaştırıldığında daha uzun süre taze kalır, bozulmuyor  ve sütten farklı olarak genellikle zehirlenmelere neden olmaz. Yoğurdun içerdiği doğal antibiyotikler bu ürünün sterilliğini sağlıyor.

Zehirlenmeden bir süre sonra doktorlar yoğurt, ayran gibi ürünleri tüketmeye izin verir. Bu hasarlı bağırsakları daha hızlı kurtarmaya yardımcı olur.

Yoğurt kalsiyumdan zengindir ve bu kalsiyum yoğurttan organizma tarafından çok kolay benimsenir.


Kalsiyumdan ek yoğurtta A, E, D, B grubu vitaminleri, fosfor, magnezyum, değerli aminoasitler  var. Tüm bunlar insan vücudu için çok önemlidir

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...