Yoğurdun bilmediğiniz faydaları


Yoğurdun faydaları:

Yoğurt sindirim süreçlerini geliştirir, iştahı artırır.
Kabızlıktan, disbakteriozdan muzdarip insanlar mutlaka yoğurt kabul etmelidir. Yoğurt bağırsakların peristaltikasini (hareketlilik) artırır ki, sonuçta bu kabızlıkla mücadelede yardımcı olur.


Yoğurdun içinde ayrıca doğal antibiyotikler, laktik asit, proteinler, yağlar, enzimler var. Laktik asit doğal antibiyotik sayılır. Bu madde hasarlı bakterilerin çoğalmasına engel olur. İşte bu nedenle yoğurt doğal sütle karşılaştırıldığında daha uzun süre taze kalır, bozulmuyor  ve sütten farklı olarak genellikle zehirlenmelere neden olmaz. Yoğurdun içerdiği doğal antibiyotikler bu ürünün sterilliğini sağlıyor.

Zehirlenmeden bir süre sonra doktorlar yoğurt, ayran gibi ürünleri tüketmeye izin verir. Bu hasarlı bağırsakları daha hızlı kurtarmaya yardımcı olur.

Yoğurt kalsiyumdan zengindir ve bu kalsiyum yoğurttan organizma tarafından çok kolay benimsenir.


Kalsiyumdan ek yoğurtta A, E, D, B grubu vitaminleri, fosfor, magnezyum, değerli aminoasitler  var. Tüm bunlar insan vücudu için çok önemlidir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...