Yoğurdun bilmediğiniz faydaları


Yoğurdun faydaları:

Yoğurt sindirim süreçlerini geliştirir, iştahı artırır.
Kabızlıktan, disbakteriozdan muzdarip insanlar mutlaka yoğurt kabul etmelidir. Yoğurt bağırsakların peristaltikasini (hareketlilik) artırır ki, sonuçta bu kabızlıkla mücadelede yardımcı olur.


Yoğurdun içinde ayrıca doğal antibiyotikler, laktik asit, proteinler, yağlar, enzimler var. Laktik asit doğal antibiyotik sayılır. Bu madde hasarlı bakterilerin çoğalmasına engel olur. İşte bu nedenle yoğurt doğal sütle karşılaştırıldığında daha uzun süre taze kalır, bozulmuyor  ve sütten farklı olarak genellikle zehirlenmelere neden olmaz. Yoğurdun içerdiği doğal antibiyotikler bu ürünün sterilliğini sağlıyor.

Zehirlenmeden bir süre sonra doktorlar yoğurt, ayran gibi ürünleri tüketmeye izin verir. Bu hasarlı bağırsakları daha hızlı kurtarmaya yardımcı olur.

Yoğurt kalsiyumdan zengindir ve bu kalsiyum yoğurttan organizma tarafından çok kolay benimsenir.


Kalsiyumdan ek yoğurtta A, E, D, B grubu vitaminleri, fosfor, magnezyum, değerli aminoasitler  var. Tüm bunlar insan vücudu için çok önemlidir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

⇩ Bizi Facebook'tan Takip Edin :)

Nar Hotel Kemer:Tecrübe ve İncelemelerim

Merhaba sevgili seyehat etmeyi seven takipçilerim.Bugün sizlere geçen yaz ziyaret edip keyifli zaman geçirdiğimiz NAR HOTEL'den bah...


Diyet Yapmadan Kilo Verme

En Kolay Define Bulma Yöntemi

Evde Kaş Nasıl Alınır?

Yalan Söyleyen Birini Nasıl Anlarım?

En İyi Nescafe Nasıl Yapılır?

Patates Kızartması Kanser Yapıyor !