Yumuşak ve pürüzsüz bir cildin sırrı nedir?


 Söyleyelim mi? Öncelikle bol bol su tüketmek gerekir. Su cildin nemini dengeler, cildin erken kırışmasını önler. Bunun dışında cildimizi makyajsız bırakmak artık günümüzde mümkün olmuyor ne yazık ki. Bunun yanı sıra kullandığımız allık, pudra, fondöten, rimel gibi makyaj ürünleri doğal ve kaliteli olmalıdır.

 Makyajı da ciltte olabildiğince kısa tutmak da büyük bir önem arz etmektedir. Makyajı da kaliteli bir makyaj temizleyicisinin yanı sıra, haftalık periyotlarda peeling yapmak, yüzümüze nemlendirici krem sürmek, bakımını günlük yapmak cildin sağlıklı olmasında büyük etkendir. 

Evde yapabildiğimiz kadarıyla cildimize, kozmetikçilerden aldığımız cilt bakım ürünleriyle temizlersek, faydasını görmüş olacağız. Bu cilt bakımı ürünlerin başında Diadermine, Nivea, garnier gibi markalar gelmektedir.

 Kozmetik ürünlerin dışında doğal yollardan da cildimizin yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlayabiliriz. Maddi durumun yetersiz olduğu zamanda başka çareler de mevcuttur. Bunların başında, öncelikle asla makyajla uyumamak gerekir ardından sigara içmemek de cildimizin sağlıklı olmasında etkendir.

 Uyku da çok önemlidir. Uykuda bilindiği üzere cildin yenilenmesi söz konusudur. Günde 6-7 saat uyumak gerekir. Düzenli uyku cildin yenilenmesini sağlar. Yaz mevsiminde bronzlaşmak amacıyla saatlerce güneşin altına yatmak yerine, koruyucumuzu sürüp kısa bir süre yatarak, çoğu zamanda yüzümüzü güneş ışınlarından koruyarak bir yaz geçirmeliyiz. 

Çünkü cilt çok hassastır. Hemen pürüzler ve lekeler meydana gelmektedir. Kozmetik ürünlerin yanı sıra, cildin yumuşak bir görünüm kazanmasına, çok ucuz maliyete sahip, peeling niteliğinde bir masaj önerebilirim. Cildimize kuru sofra tuzunu 5 dakika boyunca dairesel hareketlerle yavaş yavaş uygulayıp ılık suyla durulayın. Daha sonra cildinizin bebek cildi gibi yumuşacık olduğunu göreceksiniz. Hem kozmetik hem de doğal yollardan cildi sağlıklı tutmanın yollarını anlattım. İstediğinizi uygulamak da artık size kalmış.

İlginizi Çekebilecek Makaleler:

Yağlı Saçlardan Kurtulma Yolları

Parlak Saçlar için Ne Yapmalı?

Kuru Saçlar için En İyi 3 Şampuan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...