Asma Yaprağı Suyunun Faydaları
Üzüm yaprağı suyunun sayısız faydası:

Üzüm yaprakları geçmişte tedavi aracı olarak ishalin, kalp hastalıkları, diş ve karın ağrılarının tedavisinde kullanılırdı.

Üzüm yapraklarının demlemesi öksürük kesmeye yardımcı olur - balgamı sulandırıp nefes yollarından çıkmasına yardımcı olur. Demleme hazırlamak için 5-7 taze üzüm yaprağının üzerine 1 bardak kaynar su ilave edilir ve 30 dakika boyunca demlenilir. 
Ayrıca böyle demleme kanda şeker seviyesini düşürmeye yardımcı olur.

Üzüm yaprakları antimikrobiyal etkisine sahiptir. Üzüm yapraklarının çiğnenmesi ağız mikroplarının sayısını azaltır, kötü kokuyu giderir, damak iltihapların riskini azaltır.


Üzüm yapraklarının demlemesi damakları güçlendirecek ve dolayısıyla hassas damakların tedavisinde yardımcı olacaktır. Demleme ile gün içinde birkaç kez ağız boşluğunu gargara yapın.

Bulantı sırasında üzüm yaprağını çiğneyin - bu tatsız hisleri azaltır. Bu özellikle toksikozdan muzdarip hamile kadınlar için çok faydalıdır..

İshal sırasında da üzüm yapraklarının demlemesi tedaviyi olumlu etkiliyor, bağırsakları "topluyor".

Üzüm yapraklarının demlemesi varis hastalığı sırasında da yardımcı olur - damarların duvarlarını güçlendirir, ayaklarda ödemleri azaltır. Bunun için demlemede gazlı bez ıslatıp ayaklara koymak gerekir.


Üzüm yaprakları hazırlanmış çay çok iyidir. Çay hazırlamak için 2-3 taze yaprak alıp üzerine 1 bardak kaynar su ekleyin, 15 dakika boyunca demleyin ve için. Böyle çay antioksidan maddelerle zengindir. Antioksidan maddeler organizmada yaşlanma hücrelerini öldürür, organizmadan hasarlı maddeleri dışarı atar. Çayın tadını iyileştirmek için zevke göre bal ve limon ilave edilebilir.

Üzüm yaprakları cilt için de çok faydalıdır. Yüz derisini gençleştirir, yumuşatır, yağlı ciltte gözenekleri küçültür. Maske hazırlamak için üzüm yapraklarını blenderda parçalayın, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı bal ekleyin ve temiz yüz derisine sürün. 20 dakika tutun ve ılık su ile yıkayın.

Gençleştirici maske: blenderda ufalanmış üzüm yaprakları + 1 çay kaşığı kayısı yağı +  5 damla A ve E vitaminleri (aktarlarda satılır). İyi karıştırın ve temiz yüz derisine 20 dakika boyunca bekletip ılık su ile yıkayın.

Bugün sizler için asma yaprağı suyu ne işe yarar sorusunun cevabını vermeye çalıştık.Umarız sizleri bilgilendirmeyi başarmışızdır.Görüşmek üzere...

İlginizi çekebilir: Limonlu Suyun FaydalarıHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...