Sitemizde yer alan en iyi firmalar şahsi düşünceler eşliğinde oluşturulmuştur.Sercan-Nurcan. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Custom Search

Gümüş Eşyalar 3 Adımda Nasıl Parlatılır?


Gümüş bıçak, çatal, kaşıkları her yemekten sonra özel solüsyon ile yıkamak gerekir. Bunun için 50 gr sodayı 1 litre suda eritin, gümüş eşyaları içinde yıkayın. Sonra yumuşak havluyla kupkuru kurulayın. (Bu yöntemle gümüş takıları da temizleyebilirsiniz).

Gümüş eşyaları parlatmak için


 Bunun için 20 gr sodyum hiposulfatı 100 ml suyla karıştırın. Bu suya nemli havluyu batırıp eşyaları iyice silin.Gümüş eşyaların parıltısı artacaktır.

Ayrıca 1 bardak suya 2 çay kaşığı soda ve bir parça folyo koyun, gümüş eşyayı bu suyun içinde bekletin. Birkaç saniye sonra çıkarın, eşya parıldayacaktır.

Gümüş eşyaların üstündeki koyu lekeleri gidermek için:

Böyle bir macun hazırlayın

 1 su bardağı su, amonyum klorür alkolü ve diş tozunu karıştırın. Bunu gümüş eşyanın üstüne sürüp, nemli eski bir bez ile temizleyin. Temizledikten sonra bu eşyayı sıcak suda durulayıp kupkuru kurulayın.

Gümüş eşyaları kaynatmak:

Bunun için tencerede su kaynatıp içine soda ve tuz ekleyin. Oran - 1 litre suya 1 çorba kaşığı soda ve 1 çay kaşığı tuz. Gümüş eşyaları içine atıp 15 dakika kaynatın. Sonra fırça ile temizleyin ve kurulayın.

Gümüş eşyalar neden kararır?


Nemlilikten, rütubetden, kosmetikanın ve kükürtlü bileşiklerin etkisinden. Gümüş eşyalarımızı kuru yerde saklayıp, periyodik olarak gösterilen yöntemlerle temizlerseniz, o zaman hep parlak kalırlar.

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...