Sıcak Su İçmenin İnanılmaz 11 FaydasıHepimiz suyun ne kadar hayati önem taşıdığını, her gün en az 2 litre su içmek gerektiğini biliyoruz. Ancak insanlar soğuk su yerine sıcak yada ılık su içerek bedenlerine ne kadar fayda sağlamış olacaklarını bilmiyor.1.Kilo verme

Eğer birkaç kilo fazlalığınız varsa, metabolizmayı sağlıklı bir şekilde harekete geçirmek için sıcak suyun size faydası olacaktır. Bunun için içine biraz limon suyu sıkılmış sıcak su içerek başlayın.

2.Burun ve boğazın temizlenmesi

Sıcak su içmek nezle, öksürük, boğaz ağrısı için mükemmel bir ilaçtır. Balgamı dağıtıp vücuttan atılmasına yardımcı olur. Boğazı rahatlatır ve burun tıkanıklığının açılmasına da yardımcı olur.

3.Adet sancıları

Sıcak su adet sancılarının azalmasına yardımcı olur. Sıcak suyun karın kasları üzerinde sakinleştirici etkisi var, karın spazmlarını da yok ediyor.

4.Detoks

 Sıcak suyun detoks etkisi vücudu terletmesi ile oluşur. Vücuttan toksinler atılır. Içmeden önce içine biraz limon sıkın.

5.Erken yaşlanmayı önüne geçiyor

 Toksinler insanı daha çabuk yaşlandırır. Sıcak su esnekliği azalmış, serbest radikallerin yok ettiği cilt hücrelerinin kendini yenilemesine yardımcı olur.

6.Sivilce ve siyah noktaların önler.

 Sıcak su vücudun derinliğine inerek sivilcenin ana sebeplerini ortadan kaldırır.

7.Sağlıklı ve canlı saçlar.

 Sıcak su içmek parlak ve canlı saçlara sahip olmak için idealdir. Saç köklerindeki sinir uçlarına enerji verir.

8.Daha çok saç.

 Sıcak su içerek saçlar çoğalıyor ve daha çabuk uzuyor.

9.Kepeği önler.

Sıcak su saç dibini nemlendirdiği için cildin kurumasını ve kepek oluşumunu engeller.

10.Daha çok kan dolaşımı

Daha sağlıklı bir sinir sistemi. Kas ve sinir sisteminin düzgün çalışması için kan dolaşımını artırır. Yağ toplantılarını parçalıyor.

11.Sindirim.


 Yemek zamanı, yada sonra içilen soğuk su yağları sertleştiriyor. Bu da bağırsak etrafında yağ toplanmasına ve sonuçta bağırsak kanserine neden olur. Sıcak su içmek bu yağları parçalıyor ve hazımsızlık problemine de yardımcı oluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...