Fitlife Spor Merkezi Zumba Gösterisi İle İzleyicilerden Tam Not Aldı.


Eskişehir Tepebaşı Belediyesinin düzenlemiş olduğu etkinlikte 16.000 kişi eğlenceli anlar yaşadı.Tepebaşı Belediyesinin düzenlemiş olduğu Anneler Günü pikniği ve Gençlik Festivalinde Musa Özü Göleti piknik alanında tüm Eskişehir halkı bir araya gelerek keyifli bir gün geçirdi.İzci grupları, bisiklet dernekleri,klasik otomobilcilerin de yer aldığı etkinlikte "Fitlife Spor Merkezi" eğitimcilerinin yapmış olduğu harika "Zumba Gösterisi" izleyicilerden tam not aldı.Zumba gösterisi sırasında misafirler hem gösteriye eşlik ettirler hemde doyasıya eğlendiler.


Latin dans ritimlerini dinamik egzersiz hareketleri ile birleştiren Zumba,şu günlerde eğlenerek kilo vermek isteyenlerin en çok tercih ettiği aktivitelerden biri olmaya başladı.Fitness ve dansın şahane kombinasyonu ile insanlar hem spor yaparak sağlıklı bir yaşama kavuşurken hemde spor yapmayı eğlenceli bir hale getirmiş oluyorlar.İsterseniz şimdi "Zumba" ya merak salmış ve merak eden takipçilerimiz için biraz Zumba'dan bahsetelim.


Henüz Zumba ile Tanışmayanlar İçin Zumba Nedir?Zumba coşkulu kıpır kıpır müzikler eşliğinde dans adımları kullanılarak yapılan eğlenceli ve başlanıldığı zaman bırakılması zor olan bir fitness-dans dersidir. :)

Zumba'nın Ülkemizdeki Geçmişi Nedir?

Zumba Fitness Türkiyede 2009 yılında Beto Perez'in bizzat Hillside Spor Kulübündeki eğitmenlere sertifikalı bir eğitim vermesiyle gelmiştir. Daha sonra Türkiye'den birçok arkadaşımız Zumba sertifikalarını alıp Zumba'yı hızla tanıtmaya ve yaymaya başlamıştır. Şimdilerde birçok kişi tarafından bilinmekte ve birçok kişinin hayatına renk katmış ve bağımlılık yapmış durumda ...Artık ZUMBA ülkemizin bir çok yerinde biliniyor, gittikçe de yaygınlaşıyor.

ZUMBA, aletler ve makinelerle spor yapmayı sevmeyen kişilere göre bir fitness programı. Derslerde hangi kaslarınızın nasıl çalıştığını, hangi hareketi kaç kere tekrar etmeniz gerektiğini düşünmeden kendinizi eğitmene ve müziğin ritmine bırakıyorsunuz, sanki bir partideymiş gibi dans edip eğleniyorsunuz.

Zumba Yapmanın Faydaları Nelerdir?


Bir kere Zumba yaparak yüksek kalori harcarsınız. Bunun sonucunda insanda kilo kaybı ve kondüsyon artışı olur. Zumba’yı öğrenirken gözünüz korkmaz. Rahat bir öğrenim ortamı sağlar size… Şekilli bir vücuda sahip olursunuz. Farkında olmadan egzersiz yapmış ve tüm kas gruplarını çalıştırmış olursunuz. Stresten uzaklaşır ve koordinasyonunuzu geliştirmiş olursunuz. Kalbinizi ve ciğerlerinizi güçlendirirsiniz. Dans figürlerini öğrenip geliştirdikçe kendinize olan güveninizi de geliştirirsiniz.

Kimler Zumba Yapabilir?

Zumba, ayağa kalkıp dans edebilen herkes için uygundur. Dans burada, son derece liberal bir terim. Bu nedenle, daha önceden bir dans deneyimine ya da dans yeteneğine ihtiyacınız yok. Her yaşta, her vücut tipinde ve beden ölçüsündeki insan Zumba derslerine katılabilir. Eğer biraz kalça sallayabiliyor ve müzikten hoşlanıyorsanız bu ders tam size göre!

Türkiyede Nedere Zumba Yapabilirsiniz?

Zumba dersleri her yerde karşınıza çıkacaktır. Özellikle İstanbul, Ankara,İzmir ve Eskişehir gibi büyük şehirlerde son dönemlerde oldukça yaygınlaşan spor salonlarında, Zumba dersleri bulmanız mümkündür.
Eskişehirde "Fitlife Spor Merkezi" profesyonel kadrosu ile "Zumba Eğitimi" vermekte olup eğer bu spora merak saldıysanız mutlaka uğramanız gereken spor merkezlerinden biri.

Adres: Sakarya-1 Caddesi No:60

Telefon: 0 222 221 01 16

Websitesi:esfitlife.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...