Mutfak Dekorasyonu Önerileri


Mutfak özellikle de kadınlar için evin en özel parçalarındandır. Bu yüzden herkes ferah, kullanışlı, güzel bir mutfak ister. Mobilyalarınız, modern, sıradan veya klasik olabilir. Her durumda da estetik bir dekor ile kullanışlı, geniş, şık bir yaşam alanına dönüşebilir.


Sizin için hazırladığımız bir kaç dekorasyon önerisiyle, siz de mutfağınızı pratik ve içi açıcı bir hale getirebilirsiniz. Öncelikle hangi mutfak tipini kullanacağınıza karar verin. U şeklinde mi, tek duvar mutfak mı, yoksa L tipi mutfak mı? (en kullanışlı olmasından dolayı bizim önerimiz L tipi mutfaktır.) Mutfağınızda nasıl bir hareket alanı oluşturacaksınız ve mutfağınızda yemek masası için yer var mı? Bütün bunları gözden geçirdikten sonra yerleştirme ve dekorasyon işlemine başlayabiliriz.


* Orta büyüklükte bir mutfak için L şeklinde bir tezgâh ve iç kısmında duvarla birleştirilmiş bir masa, size hem daha fazla dolap, saklama alanı ve pratiklik kazandıracaktır.

 * Tek duvar mutfaklarda arka kısma koyacağınız küçük bir koltuk ve masa, yemek dışında da dinlenmek, çay içmek vs. için oldukça konforlu ve hoş bir görüntü yaratacaktır.

* Modern bir dekorasyon ile ortaya alınmış tezgâh, yemek yaparken ya da mutfağı kullanırken size daha geniş bir hareket alanı sağlar.

*Klasik mobilyalara sahip iseniz, uygun yerleştirilmiş spot ışıklarıyla mutfağınızda harika bir atmosfer yaratabilirsiniz.

*Özellikle çok eşya bulunmayan yazlıklarda, küçük bir mutfağa sahip iseniz, dolap yerine açık raflar kullanarak daha geniş bir görünüm elde edebilirsiniz. Zevkle döşenmiş, güzel yemek takımlarıyla, sevdiğiniz aksesuarlarla rahat kullanabileceğiniz bir alternatiftir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...