Hızlı Kilo Verme Yolları


Hızlı kilo vermeyi kim istemez ki?Aylarca süren kilo alım evresinden sonra herkes en hızlı şekilde kilolarından kurtulup fit bir görünüme sahip olmak ister.Ancak hızlı kilo verme bu kadar basit değildir.Hızlı kilo vereceğim derken sağlığınızdan olabilir hatta çok daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz.Bu sebepten dolayı hızlı kilo verme yollarını,sağlıklı ve mümkün olan en hızlı şekilde kilo vermek olarak algılarsak herkes için çok daha faydalı olacaktır.


Kilo alan insanlar bunu fark ettiklerinde hemen bir telaşa kapılıp,nasıl en hızlı şekilde kilo verebilirim diye düşünmeye başlarlar.Kilo verme çalışmalarına başlamadan önce insanların neden kilo aldıklarının farkında olması gerekir.Günlük hayatta hangi yaptığı hatalar kişinin kilo almasına neden oluyor?Hangi yiyecekler bize kalori olarak geri dönüyor?

Artık herkes gece yenilen yemeğin yada kararından fazla tüketilen koca bir tabak dolusu makarnanın kilo yaptığını biliyor.Ama bu kiloları nasıl sağlıklı bir şekilde geri verebileceğini bilen insan sayısı maalesef çok az.Hemen şok diyetler gün yüzüne çıkıyor.Bu şok diyetler ile insanlar sağlıkları ile oynuyorlar.Bu yüzden kilo verme konusunda öncelik her zaman,bir uzmana danışmak olmalıdır.Profesyonel biri eşliğinde kilo verim süreci çok daha verimli olacaktır.Peki hem profesyonel yardım alarak hemde kendi özel yöntemlerimizle daha hızlı kilo vermeyi sağlayabilir miyiz?Tabiki bu mümkündür.Size vereceğimiz hızlı kilo verme yöntemleri ve alacağınız profesyonel yardımla kilolarınızdan en yakın zaman içinde kurtulmanız çokta zor olmayacaktır.
Hızlı Kilo Verme Yöntemleri
BOL SU İÇMEK
Bol su içmek kilo verme evresinde bize çok yardımcı olacaktır.Vücuda aldığımız her su bizi toksinlerden ve fazla yağdan temizleyerek bizi daha dinç ve sağlıklı hale getirecektir.
HIZLI VE ATİK OLMA
Artık evde oturup tv yada film izlemeyi bir süreliğine kenara atarak dışarı çıkmalıyız.Hızlı ve tempolu işler ile uğraşarak günlük olarak yaktığımız yağ miktarını maksimuma çıkarmalıyız.Evimize giderken asansör yerine merdivenleri kullanmalı yada aracımıza yakıt alırken bu işlemi kendimiz yaparak vücudumuzu sürekli hareket halinde tutmalıyız.
YÜRÜYÜŞ ŞART
Kilo verme sürecinde yürüyüş ve hafif tempo koşu şart.Eğer koşamıyorsanız tempolu yürüyüşlerde hızlı kilo vermede size çok yardımcı olacaktır.Tempolu yürüyüşünüz en az 1 saat olmalı ve aralıklarla hızlanıp yavaşlayarak vücudunuzun çok daha hızlı yağ yakmasını sağlayabilirsiniz.
YAĞ,UN VE ŞEKERİ KESME ZAMANI
Yağlı,unlu ve şekerli yiyecekleri yemeye devam ederek kilo vermeyi beklemek maalesef mantıksızlık olur.Bu yüzden ne yaparsak yapalım mutlaka hayatımızdan bu besinleri tamamen çıkarmalıyız.
GECE 19:00 DAN SONRA YEMEK YOK
Gece yemeğinin kilo aldırdığını hepimiz biliyoruz.Bu nedenle artık akşam 7 den sonra yemek yemeyeceğiz.Akşam 7 den sonra sadece su için ve yapabiliyorsanız akşam yürüyüşlerine çıkın.
NE İÇMELİYİZ?
Kola,asitli içecekler,diyet içecekler,meyve suları bunların hepsi kalori deposu.Bu nedenle bu içecekleri artık hayatımızdan çıkarıyoruz.Peki artık ne içeceğim?Elinizden geldiği kadar su içmeye çalışın.Zorda kaldığınız zamanlarda ise az miktar olmak şartı ile ayran ve şalgam suyu içebilirsiniz.Geceleri yatmadan önce ılık suyun içine limon sıkarak içebilir yada greyfurt mevsiminde iseniz 1 adet greyfurt yiyerek yatabilirsin.
NE YEMELİYİZ?
Artık yağlı ve kalori olan yiyecekler hayatımızda olmadığına göre yiyebileceğimiz şeyler haşlanmış yada yağsız kızartılmış et ürünleri,sebze,meyve çeşitleri,yağsız yoğurt,haşlanmış yumurta olabilir.Bu besinleride dikkatli ve az tüketmelisiniz yoksa kilo verme hayalleriniz yok olur.

SONUÇ NE ZAMAN BELLİ OLUR?
Aslında sonucun zamanından daha çok hayat tarzınızı bu yönde değiştirirseniz eğer sizin için çok daha faydalı olacaktır.Çünkü vermiş olduğunuz kiloları tekrar eski hayatınızdaki alışkanlıklara geri dönerseniz,geri alırsınız.Hızlı ve sağlıklı kilo vererek bu yaptıklarınızı bir yaşam tarzına dönüştürürseniz eğer bundan sonraki hayatınızda kilo problemi ile bir daha karşılaşmayacaksınızdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...