ORTHOSYN İntraartiküler Enjeksiyon

Medical Sodium Hyaluronate Gel
Birincil içerikler ve performans
ORTHOSYN önceden doldurulmuş şırıngada bulundurulan, fosfat ile tamponlanmış tuzun içinde bulunan sodyum hiyalüronat bir temizleme jeli solüsyonudur. ORTHOSYN ™ tek kullanımlık eklem içi enjeksiyonu içindir. Bu ürün eşsiz bir, tekrar eden glukuronik asit ve N- asetil glukosaminin disakarid birimlerinden oluşan lineer makromoleküler mukopolisakarid tipidir. Kimyasal formülü (C14H21NO11)n.


ORTHOSYN ™ Hayvan menşeli olmaması ve yüksek viskoelastikitesi, kayganlığı, fiziksel değiştirilebilirliği ve iyi dirimsel uyumluluğa sahip olmasının yanı sıra streptokoksik fermentasyon metabolitlerden yüksek teknoloji ve biyomühendislikle rafine edilmiş medikal polimer maddelerdir. Sterildir ve pirojenite, alerji, genetik zehirleme veya cilt tahrişi yapmaz. Fermentasyon üretimi nedeniyle ürün hayvan dokusu veya organı çıkarımı sırasında virüs taşıyıcılarını ve yayılmacılarını içermez Bu ürün eklem fonksiyonunun geliştirilmesi için ortopedik araç olarak kullanılabilir. Eklem kavitelerindeki enjeksiyonlarda kullanıldığında, makromoleküler özellikleri ve iyi viskoelastikitesi ve yüksek moleküler sodyum hiyalüronat yapımı için sinovyum uyarımıyla eklem ağrılarını azaltır, hareketliliği arttırır, sinovitileri azaltır ve hastalığın ilerlemesini yavaşlatır.
[ENDİKASYONLAR]

ORTHOSYN ™ dizdeki osteoartritilerin semptomlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Osteoartritik eklemlerde bulunan patolojik sinovial sıvının alınmasında veya desteklenmesinde, ağrıyı azaltır ve eklem fonksiyonunu geliştirir.
[Kullanımı]
ORTHOSYN eklem içi enjeksiyonu ile kullanılır. Aseptik enjeksiyon prosedürü kullanılmalıdır. Şırınga luer kilidine uygun bir ayarlama yapın. Gerekli ürün miktarı eklem boşluğuna enjekte edilir.
Eğer ek efüzyon varsa, enjeksiyondan önce içine çekilmelidir.
[Yan etkiler]
Enjeksiyon yapılan bölgede yapılan eklem içi enjeksiyonların ardından , hafif lokal kısa süreli ağrı, şişme, artralji ve eklem sertliği rapor edilmiştir. Semptomlar genellikle medikal müdahaleye gerek kalmadan 2 - 7 gün arasında çözülmüştür. Eğer semptomlar sürekliyse, tedavinizi gerçekleştiren doktora başvurunuz.
[Kontraendikasyonlar]
Bu ürünü akut ve kronik piyojenik artrit , sinovium ve eklem tüberkülozu,hemorajik hastalık ve hemofili hastalığı olan hastaların tedavisinde kullanmayınız.
Enjeksiyon bölgesinde bulunması muhtemel enfeksiyon veya cilt hastalığı nedeniyle bilinen hipersensitivitesi olan hastalarda ürünü kullanmayınız.

ÖNERİLEN ENJEKSİYON ADETLERİ VE SÜRELERİ:

2ml/20mg: Yılda 3 gerekirse 4 enjeksiyon
2.5ml/30mg: Yılda 1 gerekirse 2 enjeksiyon
3ml/60mg: Yılda 1 gerekirse 2 enjeksiyon
Not: Hasta şikayetlerinin azalmasına veya artmasına bağlı olarak doz miktarı hekim kontrolünde arttırılabilir veya azalttırılabilir.
[Muhafaza]
2°C ila 20°C, sıcaklıkları arasında muhafaza ediniz, Dondurmayınız. Göreceli nem 80 % den fazla olmamalı, iyi havalandırılmış ve temiz olmalı, korrosif gazlardan uzak tutulmalı. Işıktan koruyunuz. Zayıf muhafaza koşulları ürünün performansını etkiler veya ürün kontaminasyonuna ve hastaların sağlığına katkıda bulunmamasına neden olur.
Raf ömrü.
2 yıl

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

⇩ Bizi Facebook'tan Takip Edin :)

Kıymalı Salçalı Makarna Tarifi

            Kıymalı salçalı makarna yapılışı için gereken malzemeler: 1 paket istenilen çeşit makarna 200 gram kıyma 1 tane re...


Diyet Yapmadan Kilo Verme

En Kolay Define Bulma Yöntemi

Evde Kaş Nasıl Alınır?

Yalan Söyleyen Birini Nasıl Anlarım?

En İyi Nescafe Nasıl Yapılır?

Patates Kızartması Kanser Yapıyor !