Sitemizde yer alan en iyi firmalar şahsi düşünceler eşliğinde oluşturulmuştur.Sercan-Nurcan. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Custom Search

Eklem İçi Enjeksiyon Tedavisi

Eklem İçi Enjeksiyon Nedir?

Yaşlılığa bağlı olarak hastaların iltihaplı eklemlerde,artrozlarda veya travma vakalarında eklem bölgelerinde ve hassas uzuvlarda zedelenme olabilir.Hasta tedavisinin giderilmesi amacıyla eklem ağrısının olduğu bölgeye yapılan işleme "Eklem İçi Enjeksiyon" denir.Basit bir tanımlama ile diz eklemine yapılan enjeksiyon ile menteşeleri yağlama işlemine benzer bir çalışma olarak tanımlanabilir.Diz eklemlerimizde bulunan Hyoluronk Asit eklem sıvısının elementlerinden biridir.Hyoluronk Asit kemiklerin yumuşak bir şekilde birbiri üzerinde kaymasını sağlar.Bu maddenin eklem bölgesinde azalması yada tamamen yok olması sonucunda eklem ağrıları başlayan hasta kaybetmiş olduğu eklem sıvısını "Biometics" ile geri kazanarak ağrılarından kurtulmaktadır.


Eklem İçi Enjeksiyon Neden Kullanılır?


Eklem içi enjeksiyon tedavisinde ilk amaç ağrıyı ortadan kaldırmaktır.Eklem içi kayganlaştırıcı sıvı görevi üstlenen "Biometics" ile ağrıları gidermek mümkün olacaktır.

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...