⇩ Bizi Facebook'tan Takip Edin :)

Hamilelikte ishali ne keser sebepleri nelerdir?


Hamilelik döneminde ishale ne iyi gelir?Bu zorlu dönemde yaşadığınız bu sıkıntılı hastalıktan biran evvel kurtulmak sizin elinizdedir.Bu nedenle lütfen sağlığınız için acele edin ve biran evvel tedavinize başlayın.Kadınların gebelik döneminde yaşadığı ishalinin sebepleri nedir?
Kadınlar çoğunlukla hamileliklerinin bir döneminde ishal yaşarlar. 
İshal dışkının günde birkaç defa sulu bir şekilde yapması durumudur. 
Hamilelikle ishale dış etkenler neden olabileceği gibi, gebelik hormonlarındaki artış da neden olabilir. 

İshal çoğunlukla ciddi değildir fakat şayet yüksek ateş, kusma ve kuvvetli karın Ağrısıyla birlikte görülüyorsa hekime görünmek gerekebilir.Hamilelikte ishalin sebeplerinden biri besin zehirlenmesidir. 
Hamile kadınlar bu halde birkaç saat süresince süren ateş ve ağrı yaşayabilirler ya da hastaneye gitmeyi gerektirecek bir bakteri enfeksiyonu geliştirebilirler. 
Gıda zehirlenmesi çoğunlukla ateş ve titremeyle başlar, mide bulantısı, ishal, mide krampları ve susuz kalma ile devam eder. 

Bazı kuvvetli hallerde gebe bayan ishalle birlikte yoğun baş ağrısı ve boyun tutulması da yaşayabilir; şunlar acil tıbbi gözetimi gerektiren durumlardır. 
Eğer ani başlayan ishal, mide krampı ve ağrı yaşanıyorsa neden besin zehirlenmesi olabilir ve şahıs 24 saat açısından normale döner.
Mide virüsleri hamilelikte ishalin nedenleri arasındadır ve mide kramplarıyla birlikte görülebilirler. 
Bir bebek taşımak gebe bayanın bedenine ehemmiyetli miktarda gerilim uygular ve şahıs mideyle alakalı kimi hastalıklara karşı korunmasız kalabilir. 
Mide virüsleri hafif ya da kuvvetli geçirilebilir; gebe bayanın bağışıklık düzeneğinin gücüne göre çoğunlukla 1 ila 10 gün sürerler.
Hormon seviyelerindeki dalgalanmalar da gebelik esnasında ishale neden olabilir. 
Birçok kadında gebelik hormonu seviyelerinin yükselmesi mide sindirin sistemini rahatlatır ve yavaşlatır. 
Bu da ishali başlatabilir. 
Ayrıca herhangi bir bayan doğum yapmadan derhal evvel ishal şikayeti yaşayabilir. 
Bunun nedeni de kimi bayanlarda doğum yapmadan evvel salgılanan yüksek miktardaki gebelik hormonlarıdır.

Beslenmede yapılacak farklılıklar de hamilelikte ishalin nedenleri arasında olabilir. 
Birçok bayan vücutlarında büyümekte olan bebeği daha iyi beslemek ve ona zorunlu olan vitaminleri sağlamak yerine beslenmelerini değiştirerek daha çok taze sebze ve meyve tüketmeye başlarlar.
Eğer bedenin alışması açısından fırsat tanımadan beslenme çok süratli değiştirilirse mide bozulabilir ve ishal başlayabilir. 
Hamile kadınlar kimi besinlere hassasiyet geliştirdikleri açısından şekersiz tatlılar ve başka suni besinler ishale neden olabilirler. 
Ayrıca laktoz intoleransı olan kadınlar da hamilelikte süt ve süt ürünleri kullanımını artırırlarsa bedenin buna reaksiyonu ishal olabilir.

Yorumlar


Diyet Yapmadan Kilo Verme

En Kolay Define Bulma Yöntemi

Evde Kaş Nasıl Alınır?

Yalan Söyleyen Birini Nasıl Anlarım?

En İyi Nescafe Nasıl Yapılır?

Patates Kızartması Kanser Yapıyor !