Hiçbir Şey Yemeden Kaç Kilo Verilir?

Herkese merhaba. Başlıktan da görüldüğü üzere yazımız hiçbir şey yemeden ne kadar kilo verilir, zararları neler, fayda sağlar mı bunlar üzerine olacaktır. Öncelikle bu yöntem yüzlerce kişi tarafından denenmiş ve zararları çoktur. Vücudumuz bunu kaldıramaz hiçbir şey yemeden kilo verilmesi mümkün ama vücudumuza verdiği zarar kat ve kat daha fazladır. Organlarımıza zarar vermektedir. Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklaması ise ayda 4 kilo vermek idealdir. Hiçbir şey yemeden yağdan eksilmez kaslarınız gider ve hastalıklara yok açar. 

Günde yediğiniz öğünleri daha azaltarak diyet yapmak en mantıklı ve sağlıklı bir seçenektir. Hiçbir şey yemeden verilen kilo kalıcı olmayacaktır yemeye başladığınızda daha çok kilo almanıza sebep olacaktır. Aç kalarak kilo vermek yerine yemek yediğiniz zamanları ve aldığınız porsiyon miktarını düzenlemek de bu konuda yardımcı olacaktır. Vücudunuza dengeli ve düzenli besin almanız enerji kontrolü ve besin depolama gibi faktörlerin düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olacağından vücutta besin depolamasına engel olacaktır. En temelde yapacağınız şey mevcut kilonuzu korumak olmalıdır. Üçüncü adımda mevcut kilonuzu koruduktan sonra aldığınız besinlerin kalitesini arttırıp, porsiyonlarını küçültmelisiniz. Bu dengenizi bozmadan kilo vermenize yardımcı olacaktır. 

Bu süreci bazı egzersizlerle desteklemeniz de faydalı olacaktır. Kas kaybının olmaması için diyetle beraber mutlaka en azından tempolu yürüyüşü hayatınıza katmanız gerekir. Sağlıklı kilo vermenin kolay yolları vardır. Örnek vermek gerekirse akşamüstü yenen abur cuburlar hiç kesmek istemiyorsanız bile azaltmanız ve sonradan bırakmanız gerek, egzersizler yapmak gerek sabah kahvaltı öncesi yarım saat yürümek bile başlangıç olarak birçok şey katabilir insana, hazır ürünler ve yemekler kendi evinde ocağında pişmeyen bir yemeğe güvenmek yerine evinde kendin hazırlayıp yemek daha güzeldir. Ekmek, tatlı ve şeker bunlar gerçekten de sandığınız kadar güzel şeyler değil ayda 1 yemek en güzelidir tabi direk kesmeniz daha da faydalı ve güzel olacaktır. 

Ekmek içinde bulundurduğu maddeler ile size sadece tükettikten kısa bir süre sonra açlık hissi verir toplumda aksini düşünen insan çok ekmek tok tutar, ekmeksiz doymuyorum gibi cümleler. Ekmeğin yanında tatlı ve şekerli gıdalar da bunları sağlar ve yanında vücut a alınan fazla şeker kalp, damar ve şeker hastalığı riskini arttırmaktadır. Cilt sıkılığını, elastikiyetini sağlayan ve deri hücrelerinin sürekli yenilemesine yardımcı olan kolajen dokunun azalması, yaşlanan deride kırışıklığı artırmaktadır. Şeker sadece kilo artışına neden olmaz, metabolik hastalıkları da tetikleyerek böbrek, göz, kalp gibi her organı olumsuz etkileyebilmektedir bunların yanında hafızayı zayıflatıyor, ciltte kırışıklık artmasına sebep oluyor ve en önemlisi belki de kanser riskini arttırıyor. Sağlıklı bir kilo vermek için bir doktora gözükmeniz size özel hazırlanan bir diyet listesi ve egzersiz ile olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Akşam 7’den sonra yemek yememek kilo verdirir mi?

Merhaba arkadaşlar saat 19.00 den sonra yemeği keserseniz hücre onarımı ve gençleşmeyi sağlayan iki hormonunuz tam kapasite çalışır. Bu i...